Баскетболистите на Спартак (Плевен) спечелиха драматично със 79:78 при визитата си на Балкан (Ботевград) в среща от 17-ия кръг на НБЛ (Националната баскетболна лига).

Първата четвърт бе равностойна и завърши при резултат 24:24, след което домакините взеха контрола върху срещата и поведоха с 48:36 на почивката. В третата четвърт Спартак взе инициативата. Възпитаниците на Александър Дяковски стопиха пасива си до само две точки – 56:58. В заключителните десет минути настъпи драма, след като 3:29 минути преди финалната сирена Балкан бе напред с 10 точки – 76:66. До края на срещата обаче гостите от Плевен стигнаха до пълен обрат и спечелиха със 79:78.

Милован Савич се отличи с 18 точки и 13 борби за победителите. Димитър Маринчешки също записа „дабъл-дабъл” – 13 точки и 13 борби, а Мартин Маринов и Константин Коев завършиха съответно с по 15 и 11 точки.

Амин Хот беше най-резултатен за Балкан – 18 точки, а Михайло Секулович завърши с 15 точки и 11 борби.