Баскетболистите на Сърбия победиха Русия с 87:79 (25:20; 23:14; 18:23; 21:22) в Истанбул (Турция) и се класираха за финала на европейското първенство. Те ще спорят със Словения за титлата на Стария континент.

Богдан Богданович бе най-резултатен за победителите с 24 точки, а Бобан Марянович и Владимир Лучич добавиха съответно по 18 и 13 точки. Алексей Швед реализира 33 точки за Русия, а Андрей Воронцевич приключи с 14 точки.

След 5:0 в началото на първата част за сърбите се стигна до обрат 6:5 в полза на руснаците. Краят на тази четвърт бе при резултат 25:20 за Сърбия.

Първите минути на втората част бяха равностойни, но след това сръбските баскетболисти взеха инициативата и увеличиха преднината си - 48:34 на почивката.

Сърбия водеше с 16-17 точки в началото на третата четвърт, но Сборная се доближи само на пет точки от съперника при 57:52, но сърбите се съвзеха и частта приключи при 66:57 в тяхна полза.

В заключителната част руснаците успяха да се доближат само на две точки след две тройки на Швед – 75:73, а до края оставаха точно четири минути. След прекъсване за сърбите те отново дръпнаха в резултата със 7 точки и запазиха аванса си до края.