Организаторите на тазгодишното издание на Еврохолд Балканската лига избраха единодушно за най-полезен играч на Файнъл Фоур-а капитанът на Левски Стефан Георгиев.

Торо съвсем заслужено отнесе приза за най-добър играч след като бе в основата на успеха на "сините" в това второ издание на регионалната надпревара. В полуфинала срещу Евроинс Черно море той записа 12 точки, 16 борби, 3 асистенции, открадната топка и блок. На финала пък Георгиев беше полезен в много важни моменти за тима и завърши с 14 точки, 8 борби, 6 асистенции и 3 откраднати топки. По този начин той заслужи признанието и купата си за най-полезен състезател на Финалната четворка.

Както е известно, Левски спечели баскетболната Балканска купа, след като на финала победи черногорския Ловчен със 77:65. Това е втори пореден успех на български тим в турнира, след като преди година титлата от дебютния сезон на надпреварата бе спечелена от Рилски спортист. /БЛИЦ