Националният отбор на Германия записа постигна изразителна домакинска победа с 85:61 (28:10, 19:20, 11:20, 27:11) над Черна гора на старта на квалификациите за ЕвроБаскет 2025.

Световните шампиони, в състава на които няма нито един от златните медалисти от миналата година, поведоха с 28:10 след първата четвърт и въпреки че допуснаха черногорците да ги настигнат при 58:50 след края на третата част, спечелиха с вихрено представяне във финалния период.

Оскар Да Силва бе най-резултатен за Германия с 19 точки, 7 борби и 5 откраднати топки. Малте Делоу и Луис Олинде вкараха по 13 точки, а Ник Вайлер-Баб се отчете с 10 т.

Кендрик Пери бе над всички за Черна гора с 16 точки.

Немците повеждат в класирането в нашата група "D". С победа стартираха и шведите, които надвиха България с 84:70.

Следващият мач на световните шампиони, водени от Гордън Хърбърт, е в неделя от 17:00 срещу България в зала “Арена Ботевград”. В същия ден, но от 20:00 ч., Черна гора ще приеме Швеция.