Реал (Мадрид) победи Барселона със 78:66 в полуфинал на финалната четворка на Евролигата и ще спори с Олимпиакос на Александър Везенков на финала.

Дербито с Барселона протече равностойно в първата четвърт (18:18), а до почивката каталунците поведоха с 6 точки (24:18). Реал обаче взе аванс от три преди последната четвърт (22:13), след което затвърди превъзходството си с 20:11 в последната част.

В основата на успеха за Реал Мадрид бе Валтер Таварес, който се отчете с дабъл-дабъл от 20 точки и 14 борби, като добави и три чадъра, а Серхио Родригес и Марио Хезоня добавиха по 12 точки. Алекс Абринес бе най-резултатен за Барселона с 16 точки, а Николо Лапровитола добави 12.

Барселона излиза срещу Монако в битка за третото място, след като монегаските загубиха с 62:76 по-рано днес.