Националният отбор на Турция стана европейски шампион  по баскетбол за юноши до 18-годишна възраст. На финала турците победиха с 81:74 Хърватия. Турците загубиха само първата част на двубоя, след която изоставаха с 16:22. На полувремето южните ни съседи вече имаха точка аванс - 38:37, а след три части бяха напред с 61:55. В заключителната четвърт те добавиха още точка към преднината си, за да бъде фиксиран крайния изход на 81:74. Кенан Сипахъ бе най-резултатен за победата с 19 точки и 6 асистенции, Окбен Юлубай и Метечан Бирсен добавиха съответно 12 и 11 точки.

Резервите на Турция се включиха отлично и реализираха общо 39 точки. Ловро Мазалин се отличи с 15 точки и 8 борби за Хърватия, докато Паоло Маринели завърши с 14. Испания пък се окичи с бронзовите медали след труден успех над домакините от Латвия с 57:56. Иберийците стигнаха до успеха след победна тройка на Хуан Ернангомес 2.6 секунди преди финалната сирена. България остана на 15-то място и изпадна в Дивизия "Б".

Крайно класиране: 1.Турция, 2.Хърватия, 3.Испания, 4.Латвия, 5.Литва, 6.Сърбия, 7.Франция, 8.Русия, 9.Англия, 10.Италия, 11.Гърция, 12.Чехия, 13.Босна и Херцеговина, 14.Украйна, 15.БЪЛГАРИЯ, 16.Словения

Последните три отбора в класирането изпадат в Дивизия Б.