ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Александър Везенков и съотборниците му от Олимпиакос се класираха за втора поредна година за Финалната четворка в Евролигата. Българският национал и гръцкият гранд спечелиха четвъртфиналната си серия с Фенербахче с общ резултат 3-2 победи, след като триумфираха с крайното 84:72 (20:15, 24:18, 21:19, 19:20) в решителния пети мач пред близо 12 хиляди зрители в "Двореца на мира и приятелството" в Пирея. Двубоят бе наблюдаван на живо и от Майк Браун - старши треньор на Сакраменто Кингс, който държи правата на Александър Везенков за Националната баскетболна асоциация (НБА).

Александър Везенков се събуди след рекордно слабото си представяне в четвъртия мач миналата седмица и тази вечер  завърши срещата със 17 точки, 5 борби и 1 открадната топка за 33 минути на терена. Националът ни избухна с 15 точки през второто полувреме и заедно със своя съотборник Костас Слукас пречупиха надеждите на "фенерите" за Финалната четворка.

WINBET – забавление онлайн с над 1400 слот игри! (18+)

Слукас отново порази бившия си отбор с 22 точки и 6 асистенции. Костас Папаниколау беше моторът на Олимпиакос през първото полувреме, като финишира с дабъл-дабъл от 14 точки и 11 борби, а Шакийл МакКисик наниза още 11 точки.

Марко Гудурич бе лидер за Фенербахче с 26 точки при феноменална стрелба 8/12 от тройката. Джонатан Мотли вкара още 14 точки, а Карсън Едуардс наниза 10.

Финалната четворка ще се проведе между 19 и 21 май в литовския град Каунас, а съперник на Олимпиакос на полуфиналите ще бъде победителят от утрешния пети мач в серията между Макаби Тел Авив и Монако в Княжеството. Място в топ 4 вече има и испанският Барселона, който очаква противника си от двойката Реал Мадрид и Партизан, за които утре (10 май) също предстои пети двубой.

За трикратния шампион в Евролигата Олимпиакос това ще бъде 12-о участие във Финалната четворка. През миналия сезон съставът от атинското предградие Пирея завърши на четвърто място по време на финалите в сръбската столица Белград.

ОЛИМПИАКОС - ФЕНЕРБАХЧЕ 84:72 (20:15, 24:18, 21:19, 19:20)

Изтеглете мобилното ни приложение БЛИЦ СПОРТ ОТ ТУК!