Олимпиакос, с българския национал Александър Везенков в състава си, победи като гост Панатинайкос със 76:74 (21:21, 25:17, 13:20, 17:16) в дербито от 19-ия кръг в шампионата на Гърция по баскетбол за мъже. Успехът беше 18-и пореден за Везенков и съотборниците му, които нямат поражение от началото на кампанията, остават лидери във временното класиране в първенството и спечелиха редовния сезон. Панатинайкос е на втора позиция с 14-4.

Спортист номер 1 на България за 2022 година завърши с 9 точки, 6 борби, 2 асистенции и 1 отнета топка за 24:21 минути като титуляр.

Олимпиакос поведе с 46:38 на почивката и въпреки че през второто полувреме се игра равностойно тимът стигна до крайния успех и остава непобеден в Гърция от ноември 2021 година насам.

"Зелените", въпреки че губеха с двуцифрена разлика, успяха да намалят изоставането си и имаха последно притежание на топката, но направиха грешен избор с Дерик Уилямс, който пропусна.

За тима на Йоргос Барцокас Янулис Ларенцакис беше най-резултатен с 13 точки, Айзея Кенън и Шакийл МакКисик добавиха по 12.

Дуейн Бейкън завърши със 17 точки за Панатинайкос. Парис Лий вкара 14 точки, а Мариус Григонис се отчете с 13 точки и 5 борби.

В следващия кръг от местното първенство Олимпиакос ще гостува на Лаврио на 21 март.