ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Oлимпиакос с Александър Везенков стартира новия сезон в Евролигата със страхотна победа над Барселона като гост с 80:70. Българският национал изигра поредния си много силен мач и беше най-резултатен в срещата с 20 точки за почти 28 минути на паркета в "Палау Блауграна". Към актива си в гостуването на бившия си отбор Везенков добави и седем борби.

Топ Коефициенти за Всички Мачове Всеки Ден!

Гръцкият гранд наложи волята си след силна втора и трета четвърт, където натрупа двуцифрен аванс. През последния период Янулис Ларендзакис избуха с четири тройки, което се оказа достатъчно за успеха над един от фаворитите за златото в Евролигата.

Джоел Боломбой имаше силно включване от пейката и завърши с 12 точки за победителите, а с толкова остана и Ларендзакис. Алек Питърс добави още 10 точки, а Айзея Канаан – 9.

За Барселона най-резултатен беше Нико Лапровитола с 16 точки. Никола Калинич завърши с 11, а Кори Хигинс - с 10.