Българинът Александър Везенков бе най-полезен за победата на гръцкия Олимпиакос над литовския Жалгирис с 90:80 (18:21, 26:14, 23:23, 23:22) като домакин в Пирея в среща от втория кръг на Евролигата по баскетбол за мъже. Успехът бе втори за Олимпиакос от началото на сезона, а Жалгирис допусна второ поражение.

Везенков реализира 23 точки, овладя 14 борби и добави 2 асистенции, плюс 2 отнети топки за 37 минути на терена. Националът записа коефициент на ефективност 37 в срещата.

Домакините изоставаха с три точки след първите 10 минути игра, но след по-силна втора част наваксаха за 44:35 в своя полза на почивката. Баскетболистите на Олимпиакос не позволиха на съперника да стигне до обрат през второто полувреме, като преди финалната четвърт водеха с 67:58.

Мустафа Фал добави 16 точки, 5 борби и 2 асистенции за успеха на гръцкия гранд, а за гостите от Каунас най-резултатен беше Игнас Браздейкис с 21 точки, 4 борби и 3 асистенции.

За Олимпиакос предстои гостуване на Реал Мадрид на 19 октомври, а ден по-рано Жалгирис ще приеме Виртус Болоня в Литва.