Сакраменто Кингс се наложи с убедителното 123:89 като гост на Торонто Раптърс в мач от редовния сезон на НБА. Александър Везенков не попадна в ротацията на „кралете“, въпреки че се очакваше да бъде в групата за двубоя. Българинът вече се възстанови от контузията в глезена и съвсем скоро трябва да го видим отново в игра.

Сакраменто натрупа преднина срещу Торонто още през първата част, като взе 5 точки аванс, а до полувремето на практика си гарантира спечелването на мача, като имаше цели 23 точки аванс. Той се увеличи и през третата четвърт, като едва в последната част на двубоя отборите играха равностойно.

Най-резултатен в мача беше Диарън Фокс с 20 точки, 4 борби и 5 асистенции. Малик Монк също се представи силно за гостите със 17 точки. Домантас Сабонис оформи поредния си трипъл-дабъл от 13 точки, 17 борби и 10 асистенции.

Сакраменто продължава да бъде на шестото място в класирането на Западната конференция.

Лидери в отделните дивизии
Атлантическа дивизия: Бостън 54 победи/14 загуби, Ню Йорк 41/27, Филаделфия 38/31
Централна дивизия: Милуоки 44/24, Кливланд 43/26, Индиана 39/31
Югоизточна дивизия: Орландо 41/28, Маями 38/31, Атланта 30/38