Олимпиакос записа първа победа в Евролигата от началото на сезона. Гръцкият гранд надви Жалгирис (Каунас) със 74:68 (21:6 14:18 17:19 22:25) в Атина.

Отново с основен принос за успеха на тима беше Сашо Везенков. Спортист №1 на България за 2023 г. бе ключовият играч за победата, като завърши с впечатляващ дабъл-дабъл - 17 точки и 11 борби.

Миналата седмица Олимпиакос стартира в турнира с поражение в гостуването си на друг балкански гранд - турския Фенербахче.

Срещу Жалгирис домакините водеха с 15 точки още след първата четвърт и с 11 на почивката, но през второто полувреме нещата се обърнаха и мачът се завърза.

Българската звезда изигра 24 минути, като остана с 11 точки дълго - от средата на третата четвърт до последната минута на четвъртата. Тогава - за 71 секунди в края, Саша вкара 6 от общо 7 точки, с които отборът му задържа победата при опита за обрат на гостите.

Еван Фурние завърши с 15 точки за Олимпиакос, а Найджъл-Уилям Гос добави 9. За Жалгирис най-резултатен бе Дейвидас Сирвидис със 17 точки.