Втора поредна победа в Група "В" на женския Еврокъп записаха Вера Перостийска и съотборничките й в Юнион Ено. Френският тим надигра трудно беларуския Олимпия Гродно с 65:60 у дома и продължава да е лидер в групата. Следващата седмица Юнион Ено ще е домакин на белгийския Лото.

Двубоят бе равностоен от начало до края, а преди последната част гостите от Беларус водеха с 1 точка, пише bgbasket. В нея обаче домакините направиха серия от 11:0, която им донесе аванс от 10 точки. Олимпия отговори с 8 поред и намали само на 2, но тогава Перостийска вкара важен кош, а по-късно тройка на нейна съотборничка реши мача.

Българската баскетболистка беше титуляр за Юнион Ено и игра общо 30 минути в мача. За това време българката се отчете с 11 точки и 8 борби, като успя в 5 от своите 8 опита за стрелба.