Баскетболният шампион Левски Лукойл стартира участието си в първия квалификационен кръг на Шампионската лига на ФИБА Европа. В турнира се включват 56 отбора, като 19 от тях са национални шампиони.

„Сините“ започват в най-ранните пресявки, в които се включват общо 24 отбора. Те ще се борят за шест места за участие в третия квалификационен кръг, където ще се присъединят още шест отбора. Победителите се класират за груповата фаза, където гарантирано място имат 26 тима.

Жребият за първия квалификационен кръг на Шампионската лига на ФИБА ще се проведе на 11 юли от 12:00 часа българско време. Мачовете започват на 20 септември, а редовният сезон стартира на 9 октомври. Победителят в турнира прибира един милион евро.