Носителят на Купата на България по баскетбол при мъжете Лукойл Академик се падна срещу Берое на 1/4-финалите. Финалният турнир е следващата седмица във Варна - от 27 февруари (сряда) до 1 март (петък). Днес беше изтеглен жребият, който размина "студентите" с "Левски", като двата гранда могат да се срещнат чак на финала.

Другите 1/4-финални двойки:

"Левски" - Черноморец

Рилски спортист - Черно море Порт Варна

Балкан - Ямбол

На полуфиналите на 28 февруари (четвъртък) ще се срещнат съответно победителите от двойките Лукойл Академик - Берое и Балкан - Ямбол и победителите от двойките "Левски" - Черноморец и Рилски спортист - Черно море Порт Варна.

Финалът ще бъде на 1 март (петък), а в него ще се срещнат спечелилите полуфиналните срещи. Преди това пък загубилите ще спорят за бронза в двубоя за 3-о място.