Шампионът на НБА за 2021 г. Милуоки Бъкс дава почивка на голямата си звезда Янис Адетокумбо до края на редовния сезон. Гръцкият баскекболист ще пропусне оставащите два мача на тима си преди плейофите, за да се възстанови от разтежение на лявата подбедрица.

Милуоки има актив от 49 победи и 31 загуби до момента. „Елените“ влязоха в последния етап от редовния сезон с финално домакинство срещу Орландо Меджик, спечелено със 117:99, а след това предстоят гостувания на Оклахома Сити и Орландо.

29-годишният Адетокунбо не игра и при успеха над „магьосниците“. Той получи травмата при победата над Бостън със 104:91 в предишния двубой на Милуоки Бъкс.

Вкарвайки топката в игра в третата четвърт, той направи няколко крачки и без да има контакт с друг състезател, се свлече на терена, държейки долната част на левия си крак. До момент на контузията Янис Адетокунбо беше записал 15 точки, 8 борби и 7 асистенции за 29 минути на терена срещу Селтикс.