Димитър Бербатов игра цял мач за своя Керала Бластърс при домакинското равенство 1:1 с Мумбай Сити от 3-ия кръг на индийската Суперлига.

Българският нападател се представи на ниво за тима си, но усилията му не бяха достатъчни за първи успех от началото на сезона

Срещата започна отлично за Керала, който излезе напред в резултата в 14-ата минута чрез Сифнеос. Бербатов взе дейно участие в атаката за попадението, като подаде към Джакичанд, който направи асистенцията.

В 56-ата минута късметът помогна на Керала, след като топката се отби в страничната греда на вратата на Пол Рачубка. В 77-ата минута все пак падна изравнителен гол, дело на Балвант Синг.

В самия край на мача домакините останаха с 10 души на терена, след като Винет беше изгонен с втори жълт картон. Това бе и последната интересна ситуация в двубоя.

Така Керала записа трети пореден хикс в индийския елит и се намира на 7-ото място с 3 точки. Мумбай е с точка повече от тима на Бербатов на 6-ата позиция.