Димитър Бербатов започна по перфектен начин новата 2014 година. Българинът реализира гол и донесе победата на Фулъм с 2:1 у дома срещу Уест Хям в мач от 20 кръг на Висшата лига. Гостите поведоха с гол на Диаме още в 7-ата минута, но Сидуел изравни в 32-ата. В края на първото полувреме “чуковете” останаха в намален състав заради червен картон на Кевин Нолън. Това даде предимство на Фулъм, който взе контрола над събитията през второто полувреме. Бербатов направи 2:1 в 67-ата минута след добавка от няколко метра. Това е четвърти гол за българина във Висшата лига от началото на сезона и общо пети във всички турнири (има един за Купата на Лигата). След успеха Фулъм взе глътка въздух и с 19 точки напусна зоната на изпадащите.

В първите пет минути играчите на Фулъм търсеха Бербатов с дълги извеждащи топки, но два пъти бе в засада. В 7-ата минута Диаме получи топката в наказателното поле с гръб към вратата, не бе обезпокоен от защитата на Фулъм, обърна се и откри резултата. Веднага след гола гостите натиснаха още малко и обсипаха наказателното поле с центрирания. В 15-ата минута Таарабт стреля от пряк свободен удар, но след рикошет топката попадна в ръцете на Юси Яскелайнен. В 23-ата минута Уест Хям имаше чиста голова възможност. След центриране отляво в наказателното поле Кевин Нолън засече с глава, но топката се отби в краката на вратаря Стокдейл, който подскочи, за да предотврати положението. В 26-ата минута Димитър Бербатов получи първия шанс да обстрелва вратата на Уест Хям. Българинът засече с гръб центриране и с полуножичен удар шутира, но леко и не затрудни вратаря Яскелайнен. В 28-ата минута Маига от състава на гостите изчисти топката от голлинията с глава след удар на Аморебиета.

В 32-ата минута “чуковете” извършиха принудителна смяна, на мястото на Марк Ноубъл влезе румънецът Разван Рац. В същата 32-ра минута Фулъм изравни за 1:1. След центриране от ъглов удар Стив Сидуел изпревари МакКарти и с глава прати топката във вратата на гостите. В 33-ата минута Таарабт уцели десния страничен стълб след удар от границата на наказателното поле. В 44-ата минута Уест Хям остана в намален състав, след като Кевин Нолън получи директен червен картон. Футболистът изблъска в гръб Фернандо Аморебиета в центъра на терена, заради което получи червения картон.

В 53-ата минута Деймиън Дъф имаше шанс да реализира, но след удара му топката мина на сантиметри покрай вратата. В 55-ата минута отново Дъф бе в центъра на събитията. Халфът влезе в наказателното поле на Уест Хям, но в последния момент бе спрян и топката му бе отнета преди да стреля. В тези минути натискът на Фулъм стана постоянен, но в 58-ата минута Бербатов нямаше шанс, след като се подхлъзна преди да нанесе удар към вратата. В 61-ата минута Таарабт на два пъти пропусна уникални положения. Първо с глава уцели страничния стълб, а след това при добавката пред опразнената врата шутира в аут. В 63-ата минута Рийзе стреля от пряк свободен удар, но след рикошет топката излезе в корнер.

В 67-ата минута Димитър Бербатов изведе Фулъм напред в резултата – 2:1. След атака отляво и рикошет топката стигна до българина, който от няколко метра намери опразнената врата. В 70-ата минута Бербатов получи жълт картон за нарушение срещу Матю Тейлър.

В 71-ата минута Дарън Бент пропусна абсолютно сам срещу вратаря Яскелайнен. Стражът улови удара на играча на Фулъм. В последните секунди Стюърт Даунинг стреля извън наказателното поле и след рикошет гостите получиха право да изпълнят ъглов удар. След центрирането домакините се справиха. В последните секунди гостите тотално обсадиха наказателното поле на Фулъм, но така и не стигна до изравнителното попадение.

ФУЛЪМ - УЕСТ ХЯМ 2:1
0:1 Диаме (7), 1:1 Стив Сидуел (32), 2:1 Димитър Бербатов (67)

Фулъм:
Стокдейл, Сендерос, Рийзе, Аморебиета, Заша Ритер, Сидуел, Дъф (78 - Касами), Паркър, Ричардсън (56 - Качаниклич), Таарабт (69 - Дарън Бент), Бербатов
Резерви: Касами, Качаниклич, Хюз, Дежага, Дарън Бент, Бетинели, Дембеле

Уест Хям:
Яскелайнен, Ги Демел, О Браян, МакКартни, Диара, Кевин Нолан, Тейлър, Марк Ноубъл (32 - Разван Рац), Джон Колисън, Диаме (56 - Стюърт Даунинг), Маига (69 - Карлтън Коул)
Резерви: Джарвис, Рац, Адриан, Даунинг, Карлтън Коул, Джо Коул, Потс

Съдия: Марк Клатенбърг
Жълти картони: Димитър Бербатов, Аморебиета (Фулъм); Разван Рац (Уест Хям)
Червен картон: Кевин Нолън (44-Уест Хям)

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 20 КРЪГ
01.01.14
14:45 ч.
Суонзи - Манчестър Сити  2:3
0:1 Фернандиньо (14), 1:1 Вилфред Бони (45), 1:2 Яя Туре (58), 1:3 Александър Коларов (66), 2:3 Вилфред Бони (90)
01.01.14
17:00 ч.
Арсенал - Кардиф 2:0
1:0 Никлас Бендтнер (88), 2:0 Тио Уолкът (90)
01.01.14
17:00 ч.
Кристъл Палас - Норич 1:1
0:1 Брадли Джонсън (39), 1:1 Джейсън Пънчиън (44)
01.01.14
17:00 ч.
Фулъм - Уест Хям 2:1
0:1 Мохамед Диаме (7), 1:1 Стив Сидуел (32), 2:1 Димитър Бербатов (66)
01.01.14
17:00 ч.
Ливърпул - Хъл Сити 2:0
1:0 Даниел Агер (36), 2:0 Луис Суарес (50)
01.01.14
17:00 ч.
Саутхямптън - Челси 0:3
0:1 Фернандо Торес (60), 0:2 Вилиан (71), 0:3 Оскар (82)
01.01.14
17:00 ч.
Сток Сити - Евертън 1:1
1:0 Осама Асаиди (49), 1:1 Лейтън Бейнс (90)
Манчестър Юнайтед - Тотнъм (Диема)
Баланс: 153 мача, 76 победи за Манчестър Юнайтед, 41 равенства, 36 победи за Тотнъм

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.