ИГРАЙ БЛИЦ ГЕЙМ 3 - ТУК!

Фулъм и Димитър Бербатов започнаха убедително предсезонната си кампания, след като в първата си контрола победиха костариканския Картахинес с 3:0 като гост. Българският нападател на „котиджърс“ игра с капитанската лента и вкара два гола за английския тим.

Бербатов откри резултата в 35-ата минута, когато Пайтим Касами проби по лявото крило и центрира в наказателното поле, където Бербо посрещна топката и я прати във вратата.

Пет минути по-късно българинът удвои. Джон Арне Рийзе беше съборен в наказателното поле, а при изпълнението на отсъдената дузпа Бербо прати вратаря Уарди Алфаро в грешната посока.

Новият вратар на Фулъм Маартен Стекеленбург се появи в игра през второто полувреме и с брилятно спасяване предотврати гол на Феликс Монтоя след изпълнение на пряк свободен удар. Новите попълнения Дерек Боатенг, Фернандо Аморебиета и Крис Дейвид също влязоха през втората част.

Тимът на Мартин Йол стигна до класическия успех в 73-ата минута. Костариканският национал Брайън Руиз наказа своите сънародници след асистенция на заменилия Бербатов Уго Родайега. В оставащите до края минути Родайега можеше да вкара и четвърти гол за Фулъм.

Съставът на Фулъм: Стокдейл (46-Стекеленбург), Рийтер (46-Кристенсен), Рийзе (46-Ричардсън), Хюз (46-Аморебиета), Сендерос (46-Хангеланд), Kaрагунис (46-Боатенг), Сидуел (70-Дейвид), Дъф (46-Качаниклич), Меска (46-Дежага), Касами (46-Руис), Бербатов (46-Родайега)