Фулъм взе ценна победа с 2:0 в домакинството си на Астън Вила в среща от 15 -ия кръг на английската Висша лига. Димитър Бербатов реализира второто попадение и сложи край на дългата си суша, след като от началото на първенството имаше само един гол във Висшата лига-.

Трите точки оставиха Фулъм сред изпадащите, но само с по-лоша голова разлика от Уест Хям и Кристъл Палас. За Фулъм Димитър Бербатов игра цял мач, докато Александър Тонев се появи за Астън Вила на почивката.

Димитър Бербатов изпусна първата сериозна възможност за тима си в 8-ата минута, когато стреля с глава след корнер, но вратарят на Астън Вила спаси.

Десет минути по-късно Качаниклич пропусна удобна възможност да подаде на останалия непокрит номер 9, което предизвика гнева на българина.

Фулъм поведе в 21-ата минута, след като Сидуел надбяга противник в наказателното поле и пусна топката покрай вратаря на гостите за 1:0. В 28-ата минута Качаниклич бе съборен в наказателното поле, а Бербатов вкара отсъдената дузпа за 2:0.

Десет минути след гола българинът пропусна да вкара втори гол с хубав удар с външен фалц в левия ъгъл на вратата на Вила, но Брад Гузан спаси.

Най-сериозното положение за Астън Вила дойде в края на полувремето, когато Бакуна стреля от пряк свободен удар, но над вратата.

На почивката в игра за Астън Вила се появи българинът Александър Тонев, но и той не промени особено случващото се на терена.

Домакините пропуснаха удобна възможност да поведат с 3:0 в 53-ата минута, когато Сендерос стреля с глава.

Минута по-късно Бербатов не уцели добре топката от воле и я прати високо над вратата.

След час игра Астън Вила опита да затрудни вратаря на Фулъм Мартин Стекеленбург от пряк свободен удар, отсъден за фаул срещу Тонев, но холандецът само изгледа неточното центриране, преминало на метри встрани от вратата му.

Димитър Бербатов можеше да получи жълт картон в 63-ата минута, когато бранител на Вила опита да го удуши при борба за висока топка край тъчлинията, а българинът посегна да го ритне.

Гостите от Астън Вила имаха претенции за дузпа в 70-ата минута, когато удар на Вейман срещна ръката на бранител на Фулъм.

До края на мача нов гол не падна, а гостите от Астън Вила отново поискаха дузпа в 83-ата минута, когато Агбонхалор бе съборен в наказателното поле.

С трите точки днес Фулъм вече има 13, с което се изравни с Уест Хям и Кристъл Палас сред изпадащите, но е с по-лоша голова разлика в битката за едно спасително място.

Кристъл Палас - Кардиф 2:0
1:0 Камерън Джеръм (6), 2:0 Маруан Шамах (58)
07.12.13
17:00 ч.
Сток Сити – Челси 3:2
0:1 Андре Шюрле (10), 1:1 Питър Крауч (42), 2:1 Стивън Айрлънд (50), 2:2 Андре Шюрле (53), 3:2 Усама Айсаиди (90)
07.12.13
17:00 ч.
Саутхемптън – Манчестър Сити 1:1
0:1 Серхио Агуеро (10), 1:1 Пабло Освалдо (42)
Ливърпул – Уест Хям 4:1
1:0 Ги Демел (42-автогол), 2:0 Мамаду Сако (47), 2:1 Мартин Шкъртел (66-автогол), 3:1 Луис Суарес (81), 4:1 Джоуи О'Брайън (84-автогол)