Димитър Бербатов откри головата си сметка през новия сезон във френската Лига 1, но съдия спря Монако срещу Бордо. Българинът даде преднина на гостите на стадион "Жак Шабан-Делма", след което обаче жирондинците стигнаха до пълния обрат с 4:1 след две спорни дузпи, първата дори несъществуваща, както и зачетен гол от явна засада.

Както и преди седмица, тази вечер Бербо отново беше най-активният за Монако и именно той беше замесен във всяка опасност пред вратата на Бордо. На старта на френското първенство българинът изработи дузпа, която Фалкао вкара, но монегаските паднаха с 1:2 от Лориен. Срещу Бордо Бербо и компания отново отстъпи, като това е първи старт с две поредни загуби на Монако от 2006 година насам.

За гостуването на Бордо треньорът Леонардо Жардим отново се довери на българина, а звездата Фалкао остана на пейката. Митко беше подпомаган в атака от Лукас Окампос и Валер Жермен. Първата смяна за гостите беше включването на Фалкао, когато резултатът стана 2:1 за жирондинците. Колумбиецът влезе на мястото на Жермен и започна да си партнира с Бербатов, но това не доведе до промяна на резултата в полза на монегаските, които през първата част надиграха противника.

Още в 7-ата минута Бербо блесна със скоростен рейд отляво и остро центриране към Валер Жермен, който от границата на вратарското поле засече с глава, но в аут. В 20-ата много красив пас с едно докосване на българина изведе Окампос на стрелкова позиция, като аржентинецът пропусна да отбележи. В 41-ата самият Бербатов отправи своя първи опасен удар в мача, а 4 минути след това попадна в прегръдките на съотборниците си, откривайки резултата с майсторско изпълнение. Бербо се включи незабележимо за отбраната на домакините отляво, Фабиньо му центрира топката, а опитният реализатор с плонж разстреля Карасо, вкарвайки в близкия долен ъгъл.

Малко след започването на второто полувреме Бордо успя да изравни. В 49-ата минута топката беше центрирана в наказателното поле на Монако, където Диего Контенто с глава свали за Диего Ролан, който от близо се разписа за 1:1. В 54-ата Вахби Хазири направи невероятен пропуск сам срещу вратаря на гостите. В средата на втората част Бордо стигна до пълен обрат с два бързи гола, но и двата бяха доста спорни. В 61-ата минута домакините получиха дузпа за нарушение срещу Хазири в наказателното поле, като футболистът на жирондинците се строполи доста артистично, симулирайки, че е фаулиран. Съдията Тони Шапрон се подлъга и посочи бялата точка. Наказателният удар беше реализиран за 2:1 от аржентинеца Емилиано Сала. В 66-ата Бербо и компания отново бяха ощетени. При центриране отдясно Людовик Сане свали топката с глава към Ролан, който от близо вкара за 3:1, но беше в очевидна засада, която не беше маркирана от реферите.

В 75-ата минута гостите бяха тотално отказани, след като Шапрон даде втора дузпа на Бордо. И този път доста спорна. Даниел Субашич излезе да пресрещне Хазири, но в последния момент дръпна крака си. Играчът на домакините обаче хитро потърси съприкосновение и се хвърли на земята, за което последва 11-метров наказателен удар, превърнат в гол от Хазири за крайното 4:1.

Така Монако записа втора поредна загуба в Лига 1 и е на предпоследното 19-о място с голова разлика 2:6, докато Бордо е на върха с пълен актив от 6 точки, колкото има и Сент Етиен.

БОРДО - МОНАКО 4:1
0:1 Димитър Бербатов (44), 1:1 Диего Ролан (49), 2:1 Eмилиано Сала (61-дузпа), 3:1 Диего Ролан (66), 4:1 Вахби Хазири (75-дузпа)

Съставът на Монако: Даниел Субашич, Фабиньо, Андреа Раги, Аймен Абденур, Елдерсон, Жоао Моутиньо, Жереми Тулалан, Жофри Кондогбиа (69-Ферейра Караско), Лукас Окампос (76-Бербардо Силва), Димитър Бебатов, Валер Жермен (62-Фалкао)

Метц - Нант 1:1
0:1 Джордан Верету (3), 1:1 Йени Атито Н'Гбакото (12-дузпа)
16.08.2014
21:00 часа
Рен - Евиан 6:2
1:0 Ола Тойвонен (6), 1:1 Даниел Вас (35), 2:1 Мексер (39), 3:1 Мексер (43), 4:1 Ола Тойвонен (57), 5:1 Пол-Жоржес Нтеп (76), 5:2 Даниел Вас (83), 6:2 Пол-Жоржес Нтеп (87)
16.08.2014
21:00 часа
Тулуза - Олимпик (Лион) 2:1
1:0 Жан-Даниел Акпа Акпро (10), 2:0 Уисам Бен Йедер (45), 2:1 Александре Лаказет (76)
Олимпик (Марсилия) - Монпелие 0:2
0:1 Антони Муние (19), 0:2 Морган Сансон (69)
17.08.2014
18:00 часа
Сент Етиен - Реймс 3:1
0:1 Лоик Перен (27), 1:1 Макс-Ален Градел (61), 2:1 Кевин Моне-Паке (70), 3:1 Мевлут Ердинч (81)