Фулъм затъна още повече във Висшата лига, допускайки тежко поражение с 0:3 при гостуването на Уест Хям в лондонското дерби от 13-ия кръг.

Димитър Бербатов пропусна днешната среща, но и без него пролича, че воденият от Мартин Йол тим е кръгла нула и не може да се противопоставя на съперниците.

Българският нападател остана извън групата за двубоя, тъй като не покри късния фитнес тест. Още вчера стана ясно, че Бербо е болен и до последно беше под въпрос, като в крайна сметка не успя да вземе участие в мача. Както е известно, двубоят беше от ключово значение за мениджъра на Фулъм Мартин Йол, който отдавна е пред уволнение, а след загубата от Уест Хям раздялата между него и клуба вече изглежда неизбежна.

И трите гола за "чуковете" паднаха след почивката. В 47-ата минута Мохамед Диаме даде преднина на селекцията на Сам Алардайс, а в края на мача във вратата на Фулъм паднаха още две попадения. Реализираха ги играчи, появили се като резерви за домакините. В 82-ата Карлтън Коул удвои, след като засече остро центриране на Стюарт Даунинг, а крайното 3:0 за Уест Хям оформи Джо Коул в 88-ата. Звездата се разписа с майсторско изпълнение извън наказателното поле.

След деветата загуба от началото на шампионата и четвърта поредна Фулъм остава в зоната на изпадащите. Бербо и компания имат едва 10 точки в актива си и заемат 18-ото място, докато Уест Хям е на 15-ата позиция с 13 точки.

Кардиф - Арсенал 0:3
0:1 Аарън Рамзи (29), 0:2 Матио Фламини (86), 0:3 Аарън Рамзи (90)
30.11.13
17:00 ч.
Евертън - Сток Сити 4:0
1:0 Жерар Делофеу (45), 2:0 Самъс Колеман (49), 3:0 Браян Овиедо (58), 4:0 Ромелу Лукаку (79)
Уест Хям - Фулъм 3:0
1:0 Мохамед Диаме (47), 2:0 Карлтън Коул (82), 3:0 Джо Коул (88)