Мениджърът на Фулъм Мартин Йол призна, че голмайсторът Димитър Бербатов е получил почивка в преиграването срещу Блекпул в ФА Къп, тъй като е почувствал умора. Котиджърс спечелиха драматично мача като гости с 2:1 след продължения и се класираха за четвъртия кръг на турнира, където ще срещнат победителя от сблъсъка между Манчестър Юнайтед и Уест Хям.

„Бербатов почувства умора. Той изигра много мачове напоследък. Браян Руис имаше малък проблем с разтежение. Затова дадох почивка на тях двамата и пуснах Младен Петрич и Уго Родайега”, коментира холандският специалист след трудния успех над Блекпул.

Лондочани спечелиха драматично преиграването на „Блумфийлд Роуд”. Те губеха с 0:1 до последната минута на редовното време, когато Киърън Ричардсън изравни и вкара мача в продължения. Бреде Хангеланд се разписа още в първото продължение и осигури класирането на Фулъм.