ИГРАЙТЕ БЛИЦ ГЕЙМ 4 - ТУК!

Димитър Бербатов и съотборниците му във Фулъм стартираха с победа новия сезон във Висшата лига. Митко и компания надделяха с 1:0 при гостуването на Съндърланд.

Българският голмайстор, облечен със син екип в днешната среща, беше на терена 90 минути, като в края получи жълт картон, изпускайки нервите си и критикувайки единия от асистент-съдиите, който му маркира нарушение в атака.

Митко не успя да накаже домакините, въпреки че беше един от най-активните за Фулъм. Единственото попадение вкара Пайтим Касами в 52-ата минута. Бербо изработи корнер, който Деймиън Дъф изпълни, центрирайки в наказателното поле на Съндърланд, където Касами засече с глава и изпрати топката в мрежата на стража Киеран Уестууд - 0:1.

Попадението на привлечения от Люцерн това лято атакуващ халф се оказа достатъчно за "котиджърс" да си тръгнат с трите точки от "Стейдиъм ъф Лайт". Така Бербо и компания ликуваха след последния съдийски сигнал и вече започват да мислят за следващия съперник - Арсенал, който днес загуби у дома с 1:3 от Астън Вила. Фулъм приема "топчиите" следващата събота - на 24 август от 14:45 часа.

В днешното гостуване на Съндърланд дебют за "котиджърс" записаха не само Касами, а и още няколко нови попълнения - вратарят Маартен Стекеленбург, Дерек Боатенг и Адел Таарабт. Последният заедно с Касами и Деймиън Дъф подпомагаха Бербатов в предни позиции.

Арсенал – Астън Вила 1:3
1:0 Оливие Жури (6), 1:1 Кристиан Бентеке (22-дузпа), 1:2 Кристиан Бентеке (62-дузпа), 1:3 Антонио Луна (85)
17.08.13
17:00 ч.
Норич – Евертън 2:2
1:0 Стивън Уитакър (52), 1:1 Рос Баркли (61), 1:2 Шеймъс Колмън (65), 2:2 Рики ван Волфсвинкел (71)
Манчестър Сити – Нюкасъл (Диема)
Баланс: 154 мача, 55 победи за Манчестър Сити, 35 равенства, 64 победи за Нюкасъл

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.