Берое и Марица (Пловдив) завършиха 0:0 в контрола в Стара Загора.

Футболистите на Хосе Луис Ачиари започнаха по-активно срещата, а вратарят на гостите трябваше да се намесва на няколко пъти. В 8-ата минута Себастиан Вия получи извеждащ пас, но Илия Николов излезе добре, за да улови топката. В 14-ата минута Николов се справи и с удар на Вини Трибуле.

Две минути след това Марица допусна грешка при изнасянето, която позволи на Вия да отнеме топката, но навлизайки в наказателното поле колумбиецът не подаде на Трибуле, а реши да играе сам и сбърка. В 20-ата минута Артур Мота улови топката след изстрел на Марчев.

Пет минути по-късно Вия изведе Трибуле, но камерунецът стреля покрай вратата. В 33-ата минута Станислав Маламов стреля право в ръцете на Мота.

В края на първата част Стефан Гаврилов стреля от границата на наказателното поле, но покрай вратата.

В 50-ата минута Домовчийски и Маламов комбинираха, а изстрелът на последния бе неточен. В 82-ата минута Веселин Марчев стреля право в стената от играчи на Берое след заучено изпълнение на пряк свободен удар.

Минути преди края беройци пропуснаха да открият резултата след добре организирана контраатака, но стражът на Марица излезе и скъси ъгъла.

Следващата контрола на заралии е срещу Локомотив (Пловдив) - на 3 февруари, събота, от 14:00 часа на стадион „Берое“.

Съставът на Берое (първо полувреме): 1. Артур Мота, 6. Муса Диало, 3. Франко Минго, 14. Викторио Вълков, 15. Енцо Еспиноса, 24. Стефан Гаврилов, 12. Темитопе Акинжогунла, 7. Роналдо Камара, 20. Сегундо Пачаме, 21. Себастиан Вия, 91. Вини Трибуле

Съставът на Берое (второ полувреме): 23. Родриго Ачинели, 98. Хуан Пабло Саломони, 5. Лучиано Скуадроне, 18. Станислав Йовков, 10. Франсиско Политино, 17. Александър Петров, Карлос Алгара, 4. Стефанос Антониу, 16. Денислав Станчев, 9. Уерик Каетано, Хавиер Силго, Федерико Санети

Следете с БЛИЦ: Зимна подготовка 2024