Левски допусна шокираща загуба от Берое с 0:2 насред стадион „Георги Аспарухов“ в мач от 13-ия кръг в efbet Лига.

Хуан Пинеда и Леандро Годой се разписаха през второто полувреме, а старозагорци се доближиха на точка от шестия в класирането Арда (Кърджали), докато "сините" останаха на трето място при равенство с втория Ботев (Пловдив).

Левски създаде първото добро положение в 10-ата минута. Патрик-Габриел Галчев, стартирал на мястото на Алдаир, подаде на Фабио Лима по дясното крило и той центрира по земя, а Александър Колев пропусна топката за Мустафа Сангаре. Таранът на "сините" стреля моментално, но не бе точен.

Патрик-Габриел Галчев, Мустафа Сангаре, Джавад Ел Джемили и Цунами опитаха да вкарат с далечни удари до края на първото полувреме, но не успяха. В добавеното време обаче "сините" създадоха чисто положение. Александър Колев получи пас от Сангаре в наказателното поле и се освободи от двама, след което стреля. Топката летеше към горния ъгъл на вратата, но стражът Артур Мота спаси с една ръка.

Левски създаде положение още на старта на второто полувреме, когато Цунами центрира на главата на Сангаре, който обаче не беше точен. Ситуацията се повтори три минути по-късно и отново капитанът намери централния нападател в наказателното поле, но той не успя и при втория опит.

Матей Маркович също имаше работа на другата врата. Той отрази опасен удар с глава на Лучано Скуадроне, но в 63-ата минута бе безпомощен срещу Хуан Пинеда. Последният получи центриране на далечна греда и вкара с лекота за 1:0 в полза на гостите от Стара Загора.

Левски опита да натисне Берое в собствената му половина, но това само доведе до втори гол в 83-ата минута. Кевин Сейхас изведе Леандро Годой зад гърба на защитата и аржентинският нападател преодоля Маркович с красив и прецизен удар в далечния ъгъл за крайното 0:2.

ЛЕВСКИ – БЕРОЕ 0:2
0:1 Хуанка Пинеда (62), 0:2 Сантяго Годой (83)

По-интресното по минути:

1 - Начало на мача.
8 - Майкон стреля с левия крак от десетина метра, Артур Мота с мъка избива.
31 - Фабио Лима стреля отблизо, вратарят на Берое спасява.
45 +1 - Александър Колев се отскубва от двама бранители на Берое и излиза сам срещу Мота. Таранът стреля по диагонала, вратарят избива.
45 +3 - Край на първото полувреме.

46 - Начало на второто полувреме.

54 - Джавад Ел Джемили комбинира на двойно със Сангаре и излезе на чиста позиция. Халфът на "сините" отправи силен удар, но отново последна пречка пред гола бе вратарят на Берое.

58- Кевин Сейхас центрира на втора греда в наказателното поле на домакините, където Лучано Скуадроне се извиси над всички и стреля с глава. Маркович бе добре позициониран и успя да спаси.

62- Гоол за Берое! Хуанка Пинеда бележи за гостите! Исмаел Ферер получи топката по дясното крило и центрира на втора греда, където Патрик-Габриел Галчев изпусна Хуанка Пинеда, който излезе на чиста позиция и с първото си докосване порази целта.

83 - Гоол за Берое! Сантяго Годой е изупснат от отбраната на домакините и бие покрай безпомощния Маркович за 0:2.
90 +5 - Край на мача.

ЛЕВСКИ: 44. Матей Маркович – 5. Келиан ван дер Каап, 50. Кристиан Димитров, 6. Цунами – 22. Патрик-Габриел Галчев (75 - 17. Евертон Бала), 7. Фабио Лима (56 - 97.Асими Фадига), 8. Карлос Охене (75 - 4. Кристиан Макун), 11. Джавад Ел Джемили (56 - 88. Марин Петков), 3. Майкон – 9. Александър Колев, 12. Мустафа Сангаре

Резерви: 99. Иван Андонов – 16. Преслав Бачев, 23. Патрик Мислович, 30. Клеман Икена, 77. Дейвид Михалев

Треньор: Станислав Генчев

БЕРОЕ: 1. Артур Мота – 17. Хуанка Пинеда (88 - 12. Винисиус Белоти), 3. Хуан Пабло Саломони, 5. Лучано Скуадроне, 6. Фелипе Чакартеги – 8. Сегундо Пачаме (80 - 24. Стефан Гаврилов), 19. Карлос Алгара – 11. Исмаел Ферер (88 - 10. Франсиско Политино), 23. Кевин Сейхас, 15. Енцо Еспиноса (74 - 2. Ойер Сариеги) – 9. Леандро Годой

Резерви: 96. Рубен Рендейро – 18. Стилян Русинов, 20. Мануел Монселио, 21. Алберто Салидо, 22. Мирослав Георгиев

Треньор: Хосу Урибе