Берое постигна първата си победа в контролите тази зима, след като надигра с 3:2 Македония Гьорче Петров в интригуващ приятелски мач в Турция.

Възпитаниците на Николай Киров показаха добра игра. Двубоят беше доста атрактивен с множество положения и пред двете врати. Първо Стойковски откри за Македония Гьорче Петров в 31-ата минута, но през втората част Берое осъществи обрат. Вини Трибуле вкара две попадения - в 49-ата и 87-ата минути, а точен за тима от Стара Загора беше още и Дамян Йорданов - в 80-ата.

В самия край на мача Алексей Славков (88-ма минута) вкара последния гол в двубоя и Берое спечели с 3:2.

Съставът на Берое: 23. Иван Гошев, 15. Георги Динков, 6. Марк Челич, 16. Симеон Мечев, 77. Божидар Пенчев, 18. Денислав Станчев, 8. Серкан Юсеин 17. Спас Георгиев, 9. Калоян Кръстев, 14. Педро Енрике, 19. Васил Василев
Резерви: 1. Иван Караджов, 12. Димитър Алтънов, 5. Зария Ламбулич, 10. Йоан Бауренски, 21. Вини Трибуле, 98. Тонислав Йорданов, 2. Никола Минков, 44. Атанас Йорданов, 11. Дамян Йорданов, 4. Симеон Германов

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Зимна подготовка 2023