Берое спечели Битката за Тракия, след като в мач от 16 кръг записа класически успех с 3:0 над Ботев (Пловдив). Първото попадение за домакините обаче беше от засада, която не беше маркирана от съдийската тройка. За „канарчетата“ това беше дебют на новия треньор Стефан Стоянов. Промяната в щаба не помогна на „жълто-черните“, които вече пет поредни срещи не успяват да вкарат гол.

Берое имаше надмощие в мача и отправи няколко удара към вратата на гостите. Още с първия си точен изстрел към рамката на Аргилашки, домакините откриха. В 20-ата минута Еривалдо беше точен от наказателното поле. Телевизионните повторения обаче показаха, че той е бил в засада при подаването на Иван Минчев.

efbet - 1000 лв. Нов Онлайн Казино Бонус

Девет минути след началото на второто полувреме Берое удвои аванса си. Еривалдо проби отдясно и подаде на намиращия се в чиста позиция Алиун Фал, който нямаше проблем да прати топката във вратата на гостите. Само три минути по-късно Георги Ангелов се разписа с глава и направи класически аванса на старозагорци.

До края на мача ново попадение не падна. С този успех Берое събра актив от 24 точки и се утвърди на шестото място в класирането. Със същия актив е и петият ЦСКА 1948, който има два мача повече. Ботев (Пловдив) е на 10-а позиция с 14 точки, колкото и Левски.

efbet Лига - сезон 2020/2021
Класирането в първенството

БЕРОЕ – БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 3:0
1:0 Еривалдо (20), 2:0 Алиун Фал (54), 3:0 Георги Ангелов (57)

Берое: 33.Генадий Ганев, 5.Теди Мезаг  (81-18.Илиас Хасани), 6.Александър Цветков, 10.Гаюс Макута (74-19.Александър Василев), 11.Алиун Фал  (63-9.Кукула), 20.Стив Фуртадо, 21.Кийлън Лебон (74-7.Димо Бакалов), 25.Георги Ангелов , 27.Крум Стоянов, 29.Еривалдо Ферейра  (64-22.Октавио Мерло), 73.Иван Минчев
Резерви: 1.Християн Василев, 7.Димо Бакалов, 9.Кукула, 17.Ибрахима Конте, 18.Илиас Хасани, 19.Александър Василев, 22.Октавио Мерло
Треньор: Димитър Димитров

Ботев (Пловдив): 33.Георги Аргилашки, 26.Мите Цикарски (76-25.Станислав Работов), 4.Виктор Генев, 6.Маркиньос Педросо , 2.Джонатан Соуза, 28.Филип Филипов , 88.Славчо Шоколаров, 13.Мишел Еспиноса  (66-20.Димитър Пройчев), 23.Димитър Тонев, 11.Кристиан Добрев (67-17.Салиф Сисе), 27.Иван Василев (83-16.Георги Трифонов)
Резерви: 1.Янко Георгиев, 79.Атанас Чернев, 20.Димитър Пройчев, 17.Салиф Сисе, 25.Станислав Работов, 77.Стефан Попов, 16.Георги Трифонов
Треньор: Стефан Стоянов

Стара Загора, „Берое“
Съдия: Георги Давидов

Най-интересното по минути
1 – Начало на мача
9 -  Иван Минчев стреля от границата на наказателното поле, но топката мина на сантиметри над напречната греда на вратата на Аргилашки
11 - Минчев центрира от фаул, всички в наказателното поле се разминаха с топката, която опасно мина встрани от вратата на гостите
20 -  ГООЛ! Еривалдо откри резултата за Берое. Той беше точен с левия крак, когато с удар от зоната на дузпата прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Аргилашки. С асистенция за попадение се отличи Иван Минчев. Повторенията показват, че Еривалдо е бил в засада при подаването на Минчев
30 - Гаюс Макута стреля от наказателното поле към вратата на гостите, но топката минава встрани
41 - Лебон би към вратата на Ботев (Пловдив), но неточно и над вратата
42 - Първи удар на "канарчетата" в мача. Джонатан стреля от границата на наказателното поле, но твърде високо
44 -  Аргилашки с добра намеса парира удар на Лебон и предотврати втори гол във вратата си
45+1 Край на първото полувреме
------------------------------
46 - Начало на второто полувреме
54 -  ГООЛ! Берое удвоява аванса си. Еривалдо проби отдясно, влезе в наказателното поле и пусна към Алиун Фал, който от чиста позиция прати топката във вратата
57 -  ГООЛ! Трето попадение за домакините. Георги Ангелов се разписа с глава след центриране от корнер
59 -  Димитър Тонев стреля опасно към вратата на Берое, но Ганев изби в корнер
85 - Удар на Кукула с глава, минава над вратата на Ботев
90+2 - Край на мача

Легенда:  - гол;  - автогол;  - жълт картон;  - втори жълт картон;  - червен картон;   - смяна;  - опасно положение