Берое победи с 1:0 Янтра (Габрово) във втората си контрола от лятната подготовка. Мачът се игра в Тетевен, където „зелено-белите“ на Петър Хубчев са на лагер.

Първата част бе по-динамична и двата тима създадоха няколко сериозни опасности за гол. Стражът на Янтра Християн Василев отрази удари на Лукас Мартинс, Спас Георгиев и Абубакар Тунгара. Втората част бе много накъсана заради редицата промени, извършени от Хубчев и Сашо Ангелов. Единственото попадение падна в 85-ата минута, когато точен след самостоятелен рейд беше играч, който кара проби в Берое - Карим.

В петък възпитаниците на Петър Хубчев ще изиграят последната си проверка - срещу Литекс.

Съставът на Берое: 12.Иван Гошев, 2.Димитър Стоянов, 15.Георги Динков, 3.Димитър Пиргов, 18.Николай Николаев, 6.Серкан Юсеин, 28.Симеон Мечев, 17.Спас Георгиев, 10.Абубакар Тунгара, 29.Стив, 7.Лукас Мартинс

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Лятна подготовка 2022