Берое спечели първата си контрола през зимната подготовка. Тимът на Димитър Димитров се наложи с класическото 3:0 над Янтра (Габрово). Мачът се проведе на Спортната база “Берое” в Стара Загора. Всички попадения в срещата паднаха през второто полувреме.

Берое имаше няколко шанса за гол през първата част, но Еривалдо, Охене, Фуртадо и Кукула не успяха да поразят вратата на Иван Гошев.

Две минути преди почивката домакините спечелиха дузпа, отсъдена заради нарушение срещу Кийлън Лебон. Кукула поиска да изпълни наказателния удар, но Херо подсказа, че Лебон трябва да бие от бялата точка. Това се оказа грешно решение, тъй като нападателят на старозагорци пропусна.

През втората част и двата отбора направиха множество промени в съставите си. В 63-ата минута падна първото попадение. Христо Митев си вкара автогол след изпълнение на корнер.

Пет минути преди края на двубоя резервата Тони Николов удвои след разбъркване в наказателното поле на гостите. В последната минута Димитър Спасов оформи крайното 3:0 за Берое.