Берое отбеляза 100-годишнината си с футболен празник под Аязмото, перлата в който бе победата над сръбския гранд Партизан с 2:0. Над 10 000 фенове създадоха страхотна атмосфера, гарнирана с много факли, димки и заря.

Празненичната програма бе водена от известния актьор и фен на заралии – Станимир Гъмов, а на трибуните, в компанията на изпълнителния директор на тима Илко Русев, бяха новият треньор Александър Димитров с помощниците си Владимир Манолков и Ивайло Йорданов, както и Христо Коилов.

Редица легенди на старозагорци бяха представени на терена и получиха подаръци от клуба, а феновете избухваха при споменаването на имената на Илиан Илиев, Петко Петков, Стойчо Младенов и Евгени Янчовски.

Танциорки пък вдигнаха допълнително адреналина на 10-те хиляди по трибуните точно преди началото на срещата.

Двата отбора започнаха с титулярните си състави, като за „гробарите” играха българите Валери Божинов и Иван Бандаловски.

Домакините имаха предимство и владееха играта, но Георги Андонов и Сърмов не намериха вратата от изгодни положения.

В 42-ата минута Берое излезе напред в резултата, след като Елиаш бе най-съобразителен при неразбирателство в наказателното поле на домакините след центриране – 1:0.

Втората част не се разви по-различно, а Берое стигна до второ попадение в 72-ата минута, след като Исмаил Иса не сгреши от чиста позиция.

След края на мача феновете нахлуха на терена, за да продължат забавленията.