Берое победи с 3:0 Септември (София) в приятелска среща, играна в Стара Загора. Треньорът Димитър Димитров заложи на две различни единайсеторки в двете полувремена на двубоя. Неофициален дебют за Берое направи новото попълнение Илиян Стефанов. Нани, както е известен офанзивният играч, беше привлечен от Локомотив (София). 22-годишният Стефанов беше титуляр в контролата със Септември и игра първото полувреме.

Берое поведе в 27-ата минута, когато Конте подаде на Бакалов на границата на наказателното поле, а халфът прати топката в далечния ъгъл. Десет минути по-късно Крум Стоянов направи пробив през трима играчи на съперника, навлезе в наказателното поле и преодоля стража на гостите за 2:0.

Крайният резултат бе оформен в заключителните минути на мача, когато Макоута финтира бранител и отбеляза със силен удар - 3:0.

На два пъти и гредите помогнаха на гостите - след удари на Камбуров и Охене.

В събота (27 февруари) Берое гостува на Черно море в мач от 19-ия кръг на първенството - от 17:45 часа.