ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Вижте как прогнозираха мача Христина Христова и Красимир Минев в играта Ефбет Лига на Букмейкър БЛИЦ

ЦСКА спечели убедително с класиката 3:0 при визитата си на Берое в мач от осмия кръг на efbet Лига. Дюкенс Назон (18) даде аванс на "армейците", а Тобиас Хайнц (20) удвои с изключително красив гол, след което през втората част асистира на Джонатан Линдсет (63). Гол на Джорди Говеа от домакините не бе зачетен заради засада на подалия му Майк Севайос.

Преди началото на мача стана ясно, че ЦСКА ще почете по специален начин починалото момче по време на тренировка на Дунав (Русе), което бе ударено от мълния. Оказа се, че то е било привърженик на "армейците" и те поставиха фланелка с неговото име на една от седалките на треньорската скамейка за днешния мач.

Играчите на ЦСКА пък излязоха на терена със специални фланелки с лика на Петър Хубчев, с които изразиха подкрепата си към бившия селекционер на България, който води тежка битка с коварно заболяване.

Гостите започнаха по-активно и през първата част доминираха на терена. Те материализираха превъзходството си с два бързи гола в рамките на две минути. В 18-ата Тобиас Хайнц центрира от корнер, Амос Юга укроти топката за Дюкенс Назон, който с бомбен шут я прати в мрежата за 1:0. Две минути по-късно Хайнц реализира поредния си шедьовър с фланелката на ЦСКА. Естрада нахлу в наказателното поле на Берое, където топката бе избита. Тя обаче попадна в Хайнц на дъгата на наказателното поле, а халфът с техничен удар я прати горния ляв ъгъл на вратата. Топката срещна напречната греда, а след топва тупна зад голлинията за 2:0.

WINBET – персонални бонуси всеки ден! (18+)

След двата гола домакините напълно приеха играта в своята половина. Тобиас Хайнц бе много близо до това да реализира втория си гол в мача и да увеличи преднината на ЦСКА, но този път далечният му шут бе отразен от вратаря на Берое. Майкъл Естрада също имаше възможност да обстрелва вратата на домакините с глава, но прати топката в аут от няколко метра. В добавеното време на първата част Берое стигна до първия си удар към вратата на Бусато. Джани Политано навлезе в пеналта, финтира бранител на ЦСКА и стреля, но излезлият вратар на „червените” успя да спаси, а след това защитник изби в корнер. След центрирането от него Политано имаше нов шанс да стреля към вратата на гостите, но прати топката над напречната греда.

Малко след почивката топката бе пратена в наказателното поле, където Селесте стреля по диагонал без подготовка. Бусато успя да избие с една ръка и да прати топката в корнер. В 63-ата минута Марселиньо Кареасо получи на границата на наказателното поле и комбинира отдясно с Тобиас Хайнц. Халфът на „червените” видя своя сънародник Джонатан Линдсет в пеналта и веднага му подаде. Той от своя страна стреля без подготовка и не сгреши за 0:3.

Близо четвърт част преди края на редовното време Берое стигна до гол, който обаче бе правилно отменен заради засада. Топката бе центрирана към Майк Севайос, който с глава отклони към Джорди Говеа, а той от своя страна я вкара в мрежата. Реферът Гидженов обаче уважи решението на своя помощник за засада на Севайос и отмени попадението, а и ВАР потвърди решението. До края мачът се доиграваше и в крайна сметка "армейците" се поздравиха с трите точки.

След третата си победа за сезона ЦСКА се изкачи на седмата позиция с 12 точки. Берое остава четвърти с една точка повече.

БЕРОЕ – ЦСКА 0:3
0:1 Дюкенс Назон (18), 0:2 Тобиас Хайнц (20), 0:3 Джонатан Линдсет (63)

По-важното от мача по минути:
* Минута мълчание в памет на починалото дете на тренировка в Русе, което бе ударено от мълния.
1 - Начало на срещата.
2 - Гостите стигнаха до първи опасен пряк свободен удар встрани от вратата на Берое. След центрирането домакините се справиха и топката бе избита.
4 - Дюкенс Назон опита да стреля, но топката бе избита в корнер, а след неговото изпълнение не се случи нищо интересно.
14 - Майкъл Естрада се опита да подаде към Назон, но домакините се справиха.
18 - ГОООЛ за ЦСКА! След центриране на Тобиас Хайнц от корнер, Амос Юга спря топката на Дюкенс Назон, който с мощен удар по земя я вкара в мрежата на Берое за 0:1.
20 - ГОООЛ за ЦСКА! Тобиас Хайнц стреля от границата на наказателното поле, топката се удари в напречната греда и тупна зад голлинията за 0:2.
30 - Назон бе изведен отдясно, опита да пусне към Естрада, но Ачинели изби в корнер.
42 - Селесте опита да притеснява Густаво Бусато от пряк свободен удар, но топката попадна право в ръцете на бразилския страж.
45+1 - След центриране в наказателното поле, Майкъл Естрада игра с глава, но топката бе прекалено висока и не се получи добър удар.
45+3 - Франсиско Политино стреля по посока вратата на гостите, но Бусато изби в корнер. След неговото изпълнение се получи разбъркване, след което не се случи нищо любопитно.
45+4 - Край на първата част!
...............................................................
46 - Начало на второто полувреме.
47 - Политино центрира и Селесте шутира, но Густаво Бусато спаси.
51 - Дюкенс Назон влезе в наказателното поле, но топката му бе избита от защитниците на Берое.
54 - Майкъл Естрада влезе в наказателното поле, излезе сам срещу вратаря, стреля, но Ачинели спаси.
58 - Политино влезе в наказателното поле и опита да центрира, но Тибо Вион изби в ъглов удар.
63 - ГОООЛ за ЦСКА! Атака на "червените" започна от Джонатан Линдсет, продължи отдясно, където топката стигна у Тобиас Хайнц. Норвежецът пусна пас по земя към Линдсет, който шутира от десетина метра и реализира за 0:3.
72 - Жорди Говея вкара топката в мрежата на ЦСКА, но голът не бе зачетен. Преди това с нея игра Майк Севайос, който се оказа, че е в положение на засада.
90+3 - Край на мача! Берое загуби категорично от ЦСКА с 0:3.

Берое: 23. Родриго Ачинели, 2. Густаво Каскардо, 3. Франко Рамос, 4. Фраческо Селесте (8198. Бруно Шмуц), 5. Лучано Скуадроне, 6. Жорди Говеа (818. Божидар Пенчев), 11. Франсиско Политино (6918. Илиян Стоянов), 14. Викторио Вълков  (4615. Енцо Еспиноса), 17. Едуин Ласо, 21. Тиаго Сейхас-к , 99. Майк Севайос
Резерви: 1. Хуан Лунгарсо, 7. Александър Петров, 8. Божидар Пенчев, 15. Енцо Барето, 18. Илиян Стоянов, 19. Васил Василев, 24. Стефан Гаврилов, 98. Бруно Шмуц
Треньор: Густаво Араголаса

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 19. Иван Турицов (8920. Асен Дончев), 13. Браян Кордоба, 6. Християн Петров, 21. Амос Юга-к , 15. Тибо Вион  (693. Сайней Санянг), 26. Марселино Кареасо (8910. Жараир Шагоян), 14. Тобиас Хайнц  (838. Станислав Шопов), 29. Майкъл Естрада (8311. Матиас Фаетон), 7. Джонатан Линдсет , 9. Дюкенс Назон
Резерви: 25. Димитър евтимов, 4. Мено Кох, 22. Енес Махмутович, 3. Сейней Санянг, 20. Асен Дончев, 8. Станислав Шопов, 11. Матиас Фаетон, 10. Жараир Шагоян, 24. Марк-Емилио Папазов
Треньор: Нестор Ел Маестро

Стадион: "Берое", Стара Загора
Съдия: Радослав Гидженов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР