Литекс завърши с победа предсезонната си подготовка. "Оранжевите" постигнаха успех с 1:0 срещу Спартак (Плевен) у дома. Автор на единственото попадение стана тинейджърът Кирил Десподов. 15-годишният юноша се разписа с глава три минути преди края на мача.

"Оранжевите" контролираха играта, но нямаха много чисти положения за гол през първото полувреме. В 5-ата минута Галин Иванов се откъсна сам срещу вратаря, но бе подкосен от Рудашки, който веднага бе изгонен с директен червен картон. Неговото място обаче бе заето от друг плевенски играч. Гостите имаха отлична възможност да се разпишат малко по-късно, но стражът Илко Пиргов майсторски спаси силен удар на Шопов от границата на пенала. Малко над 30 минути игра за Литекс отново записа дошлият на проби нападател Костадин Башов.

След почивката и в двата тима започнаха да правят смени. Играта се пооживи и домакините натиснаха съперника си. В 65-ата минута Галин Иванов центрира отдясно, но в разбъркването Заков пропусна. След това Момчил Цветанов се вряза в отбраната и стреля от петнайсетина метра, но Тодоров спаси на самата голлиния. Натискът на ловчанлии все пак доведе до победен гол. В 87-ата минута резервата Томи Костадинов центрира в наказателното поле,където най-малкият на терена Кирил Десподов вкара с глава.

ЛИТЕКС - СПАРТАК (Плевен) 1:0