Наставникът на "Левски" Георги Иванов-Гонзо е направил две промени в стартовите единадесет за гостуването на Марек в сравнение титулярите от победата с 3:2 над Лудогорец. Двубоят от 11-ия кръг на "А" група започва в 15:00 часа и ще бъде предаван пряко по Диема.

На мястото на контузените Георги Сърмов и Наджиб Амари днес от първата минута на терена са Роман Прохазка и Божидар Краев. 17-годишният талант излиза титуляр за първи път в “А” група, след като вече отбеляза хеттрик в дебюта си за Купата на България - при победата със 7:1 над Спартак (Варна). Краев има едва осем минути в първенство, които изигра в дебюта си срещу Локомотив (Пловдив) в първия кръг. Талантът днес ще атакува по дясното крило, докато Прохазка ще си партнира с Владимир Гаджев в средата на терена. По лявото крило ще е Луис Педро, атаката повежда Аниете, подпомаган от Мигел Бедоя.

Домакините от Марек излизат в схема с двама чисти нападатели. Еньо Кръстовчев и Крум Бибишков водят атаката на дупничани.