Левски и Литекс завършиха 2:2 в отложената среща от третия кръг на "А" група, играна на "Герена".

Двубоят бе изключително драматичен и нервен още от самото му начало до последния съдийски сигнал на рефера Николай Йорданов.

Попаденията за "сините" вкараха Зе Соарес и Христо Йовов, а за "оранжевите" точни бяха Пламен Николов и Уилфред Нифлор.

Червени картони в двубоя получиха Веселин Минев и Еньо Кръстовчев от Левски, както и Радостин Кишишев от Литекс. Георги Иванов-Гонзо пък малко преди края на двубоя бе изгонен от треньорската скамейка и пратен в трибуните.

С равенството Литекс събра 32 точки и вече води с 3 на втория ЦСКА. Левски излезе на четвъртото място вече с 23 точки в актива си.

"Сините" днес изиграха най-добрия си мач от много време и бяха близо до спечелването на трите точки. В 11-ата минута гостите от Ловеч поведоха чрез Пламен Николов. Изравнителното попадение за домакините дойде в 48-ата минута, когато се разписа Зе Соарес.

Избраниците на Гонзо стигнаха до пълния обрат в 57-ата минута. Тогава точен бе Христо Йовов, появил се в началото на второто полувреме на мястото на Лусио Вагнер.

В самия край на мача при едно меле в наказателното поле на Левски Нифлор изравни, но останаха съмнения за нарушение на френския нападател в атака. /БЛИЦ

Срещата по минути - ТУК

ЛЕВСКИ - ЛИТЕКС 2:2
0:1 Пламен Николов (11), 1:1 Зе Соарес (48), 2:1 Христо Йовов (57), 2:2 Уилфред Нифлор (89)

ЛЕВСКИ: 12.Божидар Митрев, 3.Живко Миланов, 5.Юсеф Рабех, 55.Йордан Милиев, 25.Лусио Вагнер (46-10.Христо Йовов), 14.Веселин Минев, 27.Седрик Бардон, 22.Дарко Тасевски, 20.Жоазиньо (60-11.Елин Топузаков), 21.Зе Соарес (74-6.Георги Ангелов), 7.Еньо Кръстовчев
Резерви: 31.Цветан Димитров, 11.Елин Топузаков, 24.Николай Димитров, 70.Саша Симонович, 6.Георги Ангелов, 10.Христо Йовов, 99.Георги Христов

ЛИТЕКС: 1.Урош Голубович, 25.Радостин Кишишев, 2.Александър Барт, 22.Пламен Николов, 5.Михаил Венков (77-99.Дормушали Саидходжа), 23.Небойша Йеленкович, 10.Сандриньо, 15.Дока Мадурейра (19-32.Ивелин Попов), 7.Христо Янев (61-17.Георги Миланов), 8.Том, 19.Уилфред Нифлор
Резерви: 12.Тодор Тодоров, 33.Николай Бодуров, 3.Петър Занев, 6.Ивайло Петков, 17.Георги Миланов, 32.Ивелин Попов, 99.Дормушали Саидходжа