Спортист (Своге) победи с 2:1 като гост Витоша (Бистрица) в мач от четвъртия кръг Втора лига. Гостите поведоха в средата на първата част с гол от дузпа на Ариф Ферадов.

След почивката неостаряващият Емил Гъргоров изравни. 41-годишният офанзивен играч на "тигрите" се разписа за 1:1 от пряк свободен удар.

В края на мача в Бистрица Илия Русинов донесе победата на тима от Своге - 1:2.

Спортист събра 5 точки и е в средата на класирането. Витоша (Бистрица) има 4 в актива си.

В друг мач от кръга ЦСКА 1948 II, воден от Валентин Илиев, измъкна точка от амбициозния Крумовград - 1:1. "Червените" откриха резултата чрез Валентин Йосков в 38-ата минута, а в заключителните секунди на първата част Мариян Тонев изравни.

При победа новакът във Втора лига щеше да оглави класирането, а сега остава на петото място със 7 точки. На върха с по 8 са Етър и Струмска слава. Вторият отбор на ЦСКА 1948 има 4 точки.

ВТОРА ЛИГА - 4 КРЪГ
6 август (събота), 18:00 часа
Янтра (Габрово) - Литекс (Ловеч) 0:0

Лудогорец II (Разград) - Спартак (Плевен) 1:0
1:0 Цветослав Петров (45+1)

Добруджа (Добрич) - Струмска слава (Радомир) 1:1
0:1 Денислав Мицаков (13), 1:1 Денислав Александров (90)

6 август (събота), 20:00 часа
Етър (Велико Търново) - Марица (Пловдив) 3:1
1:0 Николай Янков (67), 1:1 Симеон Вешев (74), 2:1 Живко Петков (82), 3:1 Даниел Младенов (86)

Монтана - Беласица (Петрич) 2:1
1:0 Мехди Умари (50), 2:0 Владислав Цеков (66), 2:1 Димитър Иванов (87)

7 август (неделя), 18:00 часа
Крумовград - ЦСКА 1948 II 1:1
0:1 Валентин Йосков (38), 1:1 Мариян Тонев (45)

Витоша (Бистрица) - Спортист (Своге) 1:2
0:1 Aриф Ферадов (23-дузпа), 1:1 Емил Гъргоров (57), 1:2 Илия Русинов (87)

8 август (понеделник), 18:00 часа