Безлично 1:1 направи у дома третият в „Б” група Локомотив (Горна Оряховица) срещу изпадащия Добруджа. С това реми шансовете на "железничарите" за атака на елита изглеждат вече илюзорни.

Показаното на терена бе пряко следствие на скандалите от изминалата седмица, пише Sport-vt.com. На офиициалните ложи липсваха ред хора, не се чу подкрепа от агитката през целия мач, а за хората по трибуните остана да гадаят кой за кого играе.

Преди началото на мача шефът на Съдийската комисия Петър Петров връчи плакет на БФС на съдийския наблюдател Тодор Муткуров от Шумен, за когото това бе последен мач заради навършване на пенсионната възраст. 46 години е отдал Тодор Муткуров на съдийството и после като делегат и съдийски наблюдател.

Самият мач започна странно от самото начало. Още във 2-ата минута след грешка топката отиде у Казаков от гостите, който излезе сам срещу вратаря, но Колев спаси. В 8-ата минута обаче Кристиян Димитров центрира отляво от фаул и Мариян Иванов от Локомотив си отбеляза автогол, макар че попадението бе обявено на Християн Казаков – 0:1.

Единствената ситуация за домакините бе в 14-ата минута, когато след центриране на Mилен Желев Симеон Мечев би в тялото на защитник. Сашо Ангелов бе оставил резерви опитните Тихомир Кънев и Красен Трифонов, но още в 20-ата минута Кънев бе пратен да загрява и влезе в игра, а след почивката – и Трифонов.

Локомотив изравни с идентичен гол в 26-ата минута – Апостолов центрира отляво от фаул и защитникът Иван Пенев с глава вкара за 1:1. До почивката се запомни само един страхотен шут отдалеч на Кънев, който срещна напречната греда.

През втората част играта се отвори, тъй като гостите от Добруджа вместо да се приберат, тръгнаха напред. В 50-ата минута след центриране отдясно Желев стреля в левия стълб, а малко след това Апостолов с добавка би до дясната греда. Противно на очакванията, до края на мача не се случи нищо. Закъсалият тим на гостите тръгна да търси втори гол, такъв уж търсеха и домакините, но до нищо не се стигна, освен до удар покрай гредата на Кънев.

„Железничарите” определено не приличаха на отбор, който със зъби и нокти търси победата, за да запази шансовете за „А” група.

Съставът на Локомотив (ГО): Колев, Харизанов, Пенев, Иванов, Михайлов (25 Кънев), Фиданин, Мечев (77 Байдаков), Желев, Апостолов, Почански (46 Трифонов), Алексиев.

"Б" ГРУПА - 21 КРЪГ

17 март 2016 г. (четвъртък), 17:30 часа
Литекс II - Лудогорец II 2:0
1:0 Арсенио Нунеш (17), 2:0 Арсенио Нунеш (21)

19 март 2016 г. (събота), 15:30 часа
Банско - Септември (Симитли) 2:0

1:0 Борислав Хазуров (13), 2:0 Борислав Хазуров (85)

Оборище (Панагюрище) - Локомотив (Мездра) 1:0
1:0 Антонио Цанков

Локомотив (Горна Оряховица) - Добруджа 1:1
0:1 Християн Казаков (8), 1:1 Иван Пенев (26)

Ботев (Гълъбово) - Дунав (Русе) 0:1

0:1 Мирослав Будинов (45+3)

Поморие - Пирин (Разлог) 5:2
1:0 Ахмед Ахмедов (32), 2:0 Кирил Георгиев (44), 3:0 Любомир Божинов (45), 4:0 Михаел Орачев (50), 5:0 Деян Лозев (50), 5:1 Димитър Георгиев (75), 5:2 Божидар Къцаров (83)

Созопол - Верея (Стара Загора) 1:0
1:0 Станимир Баев (53)

Нефтохимик - Спартак (Плевен) 1:1
0:1 Иво Иванов (5), 1:1 Станислав Жеков (90+3)

Kласиране, програма, резултати и всичко за "Б" група - ТУК !!!