Бесните фенове на Локомотив (София) не издържаха на трагично представяне на избраниците на треньора Димитър Васев и за пореден път нападнаха играчите, които със сигурност вече не са им любимци.

Преди почивката на гостуването на "Лаута" 28-те ултраси, които бяха на мача от 30-ия кръг на "А" група, издигнаха следните транспаранти: "Играчи втора употреба, историята ви погреба!" и "Сбогом, мърши!".

Ултрасите не издържаха на позора и си тръгнаха още на полувремето на мача, когато Локомотив (Пловдив) водеше с 2:0. Николай Чипев откри за "смърфовете" в 16-ата минута, а Здравко Лазаров удвои в 32-ата.

В същото време Левски водеше на Сливен, което окончателно отказа Локо (Сф) за Лига Европа.

Освен въпросните транспаранти феновете на тима от "Надежда" наредиха 11 черни надгробни камъка с текст "Почивайте в мир". /БЛИЦ

"А" ГРУПА - 30 КРЪГ

Черно море - Монтана 2:1
0:1 Димитър Илиев (40), 1:1 Герасим Заков (49), 2:1 Даниил Ратников (78)

Левски - Сливен 2:0
1:0 Христо Йовов (21), 2:0 Петер Петраш (73)

Локо (Мз) - Миньор (Пк) 0:1
0:1 Димитър Илиев (73)

Спортист - Литекс 2:4
0:1 Момчил Цветанов (7), 0:2 Уилфред Нифлор (20), 1:2 Ивайло Димитров (25), 1:3 Уилфред Нифлор (37), 2:3 Евгени Игнатов (77), 2:4 Уилфред Нифлор (79-дузпа)

Берое - Славия 0:1

0:1 Жозе Жуниор (64)

Локо (Пд) - Локо (Сф) 2:1

1:0 Николай Чипев (16), 2:0 Здравко Лазаров (32), 2:1 Димо Атанасов (83)

Черноморец - ЦСКА 2:0

1:0 Адриан Фернандеш (7), 2:0 Ектор Гонзалес (52)