Академик (София) стигна до минималната победа с 1:0 срещу Монтана в мач от 22-ия кръг на "А" група и така записа първи успех от началото на пролетния полусезон. Ценното попадение за борещите се за оцеляване "студенти" вкара белгийският защитник Маркос Бонфим в 13-ата минута.

Благодарение на успеха Академик се изкачи на 12-ото място с 20 точки, като вече има 3 повече пред намиращите се под чертата Калиакра и Сливен, които са с по 17. Монтана пък остана на 11-ата позиция с 23 точки.

Мачът на стадион "Славия" се игра пред обидно малко зрители - около 100.

"Студентите" започнаха по-активно и в 13-ата минута успяха да открият резултата. Защитникът на гостите Николай Николов сгреши, подарявайки топката на Маркос Бонфим, който се озова сам срещу Юлиян Левашки и се разписа - 1:0.

В 21-ата минута Михаил Петров нацели с шут напречната греда на вратата на Монтана. Пропуски направиха още Ивайло Димитров и звездата на тима Стойко Сакалиев.

Избраниците на Атанас Джамбазки също създадоха положения. Луис Едуардо и Атанас Чипилов обаче така и не успяха да пратят топката в мрежата на младия Борислав Стойчев.

След почивката играта стана още по-скучна. Най-интересната ситуация дойде 5 минути преди края, когато футболистите на Монтана поискаха дузпа за игра с ръка на Ивайло Димитров, но реферът Станислав Тодоров прецени, че е неумишлена и не посочи бялата точка. /БЛИЦ

Срещата по минути
13 - topka.jpg ГОЛ! Академик повежда на Монтана - 1:0! Защитникът на гостите Николай Николов сгреши, подарявайки топката на Маркос Бонфим, който се озова сам срещу Юлиян Левашки и се разписа.
21 - ГРЕДА! Михаил Петров обстрелва вратата на Монтана, топката среща напречната греда.
24 - Удар на Луис Едуардо преминава над напречната греда.
24 - smqna.jpg Треньорът на Монтана Атанас Джамбазки явно не е доволен от изявите на Димитър Илиев, заменя го с Венцислав Христов.
45 - Продължението е 2 минути.
45+2 - Край на първото полувреме.

55 - smqna.jpg Смяна в състава на гостите от Монтана. Антон Личков отстъпва мястото си на Йордан Тодоров.
60 - Ивайло Димитров засече топката с глава, но тя бе избита от футболист на Монтана в корнер.
61 - Хубава атака за Монтана, Венцислав Христов стреля, но Мбемба изби топката пред голлинията.
71 - smqna.jpg Стойко Сакалиев отстъпва мястото си на Иван Редовски в състава на "студентите".
85 - Гостите от Монтана претендират за дузпа игра с ръка на Ивайло Димитров в наказателното поле на Академик, съдията Станислав Тодоров не посочва бялата точка.
90 - Продължението е 4 минути.
90+4 - Край на мача. Академик победи Монтана с 1:0.

АКАДЕМИК - МОНТАНА 1:0
1:0 Маркос Бонфим (13)
АКАДЕМИК: 33.Борислав Стойчев, 15.Маркос Бонфим, 5.Пиер Мбемба, 6.Петър Кюмюрджиев, 19.Михаил Петров (59-22.Серджо Органиста), 16.Иван Иванов, 9.Ивайло Димитров, 2.Никола Асенов, 13.Юлиян Петков, 17.Енцо Малинди, 8.Стойко Сакалиев (71-4.Иван Редовски)

МОНТАНА: 12.Юлиян Левашки, 2.Георги Мечечиев, 25.Николай Николов, 14.Антон Личков (55-7.Йордан Тодоров), 6.Тихомир Трифонов, 21.Даниел Гаджев, 8.Димитър Илиев (24-10.Венцислав Христов), 16.Владимир Мичев, 22.Светлан Кондев, 9.Луис Едуардо (67-23.Боян Гайтанов), 11.Атанас Чипилов