Али Соу най-после се отпуши и реализира гол след 8 двубоя без попадение, а ЦСКА надделя над Монтана като гост с 2:1. Домакините отбелязаха две попадения, но едното бе автогол на Раян Сенхаджи. Николай Минков бе точен за Монтана.

Победата на "червените" бе втора поред в първенството и изкачи тима на третата позиция с 21 точки.

Гостите от София имаха тотално предимство, но пропуснаха редица положения през първата част, с които да решат изхода още преди почивката. В 8-ата минута при центриране по земя Сенхаджи засече топката в собствената си врата и изведе ЦСКА напред.

До края на полувремето вратарят на Монтана Орлинов спаси две стопроцентови положения пред своята врата.

През второто полувреме темпото спадна, като Орлинов отново се намеси на два пъти решително. Той обаче бе преодолян от Али Соу в 76-ата минута. Нападателят бе изведен сам срещу вратаря и не сгреши. В следващата атака Монтана върна едно попадение и "червените" трябваше да потреперят до края.

Все пак последният съдийски сигнал дойде при резултат 2:1 за ЦСКА.

Монтана заема 11-ото място с 12 точки.

efbet Лига - сезон 2020/2021
Класирането в първенството

Монтана - ЦСКА 1:2
0:1 Раян Сенхаджи (8-авт), 0:2 Али Соу (76), 1:2 Николай Минков (77)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
8- ГОЛ ЗА ЦСКА! Греъм Кери центрира в полето на Монтана, а Раян Сенхаджи в опит да изчисти пред Ахмедов си вкара автогол!
12- Тиаго Родригес намери с успореден пас Ахмедов, който стреля силно по земя, но стражът на Монтана Орлинов с една ръка изби
15- Али Соу шутира силно, но топката прелетя встрани от вратата на Орлинов
20- Енрике Рафаел центрира, Ахмедов се освободи от защитата и остана сам срещу вратаря, но не успя да засече топката във вратата
31- Тиаго Родригес центриране отляво към вратата на Орлинов, а Енрике Рафаел се извиси с глава и стреля от два метра, но ударът му прелетя над напречната греда
43- Владимир Айтов проби отляво, върна успоредно в наказателното полена ЦСКА за Стефан Каменов, който стреля отблизо, но встрани
45- Край на първото полувреме
_____________________
46- Начало на второто полувреме
49- Тиаго Родригес центрира за Ахмедов, който отблизо стреля с глава, а Орлинов блокира топката. Тя се върна в нападателя, който шутира отново, но пак вратарят на Монтана се справи
70- Топката бе центрирана след корнер, а Пламен Гълъбов върна по земя за Синклеър. Англичанинът отправи много силен удар с левия крак отблизо, но Орлинов пак спаси Монтана
76- ГОЛ ЗА ЦСКА! Али Соу бе изведен сам срещу вратаря на Монтана и с удар по земя реализира!
77-
ГОЛ ЗА МОНТАНА! Николай Минков се възползва от избита от вратаря топка и от много близка дистанция вкара топката в мрежата на ЦСКА
90+3- Край на мача!

Монтана: 1. Марин Орлинов, 25. Александър Башлиев, 3. Иван Михов, 5. Раян Сенхаджи, 24. Давид Кики, 20. Димитър Илиев, 10. Владимир Айтов (78-13. Йордан Йорданов), 23. Сергей Георгиев, 22. Стефан Каменов (62-16. Николай Цветков), 11. Николай Минков, 9. Билал Бари
Резерви: 30. Благой Макенджиев, 13. Йордан Йорданов, 15. Преслав Петров, 7. Ивелин Илиев, 16. Николай Цветков
Треньор: Светлан Кондев

CSKA Sofia (Bul)ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 19. Иван Турицов, 28. Пламен Гълъбов, 2. Юрген Матей, 18. Брадли Мазику, 21. Амос Юга, 20. Тиаго Родригес (87-10. Стефано Белтраме), 8. Греъм Кери (87-30. Георги Йомов), 23. Ахмед Ахмедов (70-3. Жеферсон), 7. Енрике Рафаел (70-24. Джером Синклер), 22. Али Соу
Резерви: 25. Димитър Евтимов, 3. Жеферсон, 10. Стефано Белтраме, 17. Адалберто Пеняранда, 24. Джером Синклер, 26. Валентин Антов, 30. Георги Йомов
Треньор: Даниел Моралес

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация