Сърцатият халф на Челси Франк Лампард няма да играе за Англия в евроквалификцията срещу България идния петък. Причината е операция от херния, за която звездата ще легне под ножа във вторник или сряда.

Лампард бе титуляр днес при победата на Челси с 2:0 над Сток Сити, но напусна преждевременно терена. След края на двубоя стана ясно, че ще бъде опериран от херния. В 11-ата минута на мача Лампард пропусна да вкара от дузпа.

Другата лоша новина за селекционера на Англия Фабио Капело след днешните мачове във Висшата лига е и възможността тежка контузия да е получил и Питър Крауч. Нападателят на Тотнъм е със съмнения за счупено ребро.

"Мисля, че Питър може да има счупено ребро, болеше го много на почивката. Той не е сигурен дали е ребро или нещо друго, но изпитваше ужасна болка", каза след загубата с 0:1 от Уигън мениджърът на "шпорите" Хари Реднап. /БЛИЦ