Арда победи Берое с 2:0 като гост в среща от 28-ия кръг на Efbet лига и записа пети успех в петте си мача със заралии за първенство досега.

Гостите започнаха много силно мача и на няколко пъти пропускаха да вкарат, преди това да стори Тонислав Йорданов с глава в 40-ата минута. Берое опита да застраши вратата на съперника в последните минути на първата част, а около 60-ата Мартин Камбуров на два пъти беше близо до изравняването, но не уцели вратата.

Устремът на домакините обаче секна в 78-ата минута, когато реферът Георги Кабаков отсъди дузпа за фаул на Джунеит Али в наказателното поле, а Тонислав Йорданов я реализира за 2:0. До края Кукула пропусна от добра възможност за домакините, но стреля над вратата.

С победата Арда се доближи на четири точки от третия Локомотив (Пловдив), който е с два мача по-малко, а Берое няма победа от март, записвайки едва една точка в последните си седем мача от първенството.

БЕРОЕ - АРДА 0:2
0:1 Тонислав Йорданов (40'), 0:2 Тонислав Йорданов (78' дузпа)

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
7'  Първа възможност в мача! Милен Желев бе изведен отдясно очи в очи с Душан Перниш, но стреля покрай вратата.
29'  Още един шанс за Арда! Тонислав Йорданов изпълни пряк свободен удар пред наказателното поле, но над вратата.
40'  ГОООЛ за Арда! Тонислав Йорданов беше най-добре пласиран и засече с глава центриране отдясно.
45+1'  Възможност за Берое. Гаюс Макоута шутира технично извън наказателното поле, но стражът на гостите внимаваше и изби в корнер.
45+3' Край на първата част.

46' Начало на второто полувреме.
53'  Шанс за Берое! Александър Василев центрира отляво в наказателното поле, Мартин Камбуров стреля с глава, но над вратата.
60'  Страхотна възможност за Берое! Камбуров овладя на гърди и шутира към близкия ъгъл, но топката се оплете от външната страна на мрежата.
77'  ДУЗПА за Арда за фаул на Джунеит Али в наказателното поле.
78' ГОООЛ за Арда! Тонислав Йорданов бележи от бялата точка.
90+4' Край на мача.

БероеБЕРОЕ: 12. Душан Перниш, 5. Теди Мезаг, 6. Александър Цветков, 9. Мартин Камбуров, 10. Гаюс Макута (46'  7. Димо Бакалов (70'  23. Кукула), 18. Илиас Хасани, 19. Александър Василев, 21. Кийлън Лебон (70'  11. Алиун Фал), 25. Георги Ангелов, 73. Иван Минчев (70'  17. Ибрахима Конте), 94. Илиян Стефанов (46'  2. Джунеит Али)
Резерви: 33. Генадий Ганев, 2. Джуниет Али, 7. Димо Бакалов, 11. Алиун Фал, 15. Георги Динков, 17. Ибрахимо Конте, 23. Кукула
Треньор: Петър Колев

АрдаАРДА: 12. Иван Караджов, 4. Милен Стоев, 8. Милен Желев, 11. Александър Георгиев, 17. Иван Коконов (73' 77. Мартин Костадинов), 19. Румен Руменов  ( 85'  18. Георги Атанасов), 20. Деян Лозев, 24. Алекс Петков, 33. Иван Тилев, 80. Лъчезар Котев (88'  71. Пламен Крумов), 98. Тонислав Йорданов
Резерви: 36. Васил Симеонов, 13. Никола Таравел
Треньор: Николай Киров

Главен съдия: Георги Кабаков
Видео асистент рефер: Радослав Гидженов