ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Вижте как прогнозираха мача Теди Кацарова и Тончо Токмакчиев в играта Ефбет Лига на Букмейкър БЛИЦ

Арда и Черно море сътвориха истинско зрелище за 3:3 в Кърджали и започнаха новия сезон на efbet Лига с по точка в актива си. Матеус Машадо (44) изведе "моряците" напред в резултата, но Радослав Цонев (53-дузпа) и Преслав Боруков (62) направиха пълен обрат. Матеус Машадо (64) с втория си гол и Атанас Илиев (79-дузпа) пък обърнаха нещата в полза на гостите, а Абубакар Тунгара (83-дузпа) оформи крайния резултат.

"Моряците" първи стигнаха до опасен изстрел, дело на Мазир Сула в 15-ата минута, но след рикошет топката излезе в корнер, след който Матеус Машадо засече с глава, но слабо и над напречната греда в аут.

В 24-ата минута Дюлгеров бе на път да донесе на отбора си големи проблеми, след като не бе докрай концентриран при върната топка към него и позволи тя да мине под крака му. Вратарят на Черно море обаче бързо успя да я догони и да я изчисти в тъч. Десет минути по-късно Александър Василев реши да стреля директно от пряк свободен удар точно пред наказателното поле, като преодоля стената, но топката мина и над вратата на Дичевски. Две минути след това Радослав Цонев центрира от свободен удар в наказателното поле, където Тунгара отклони с глава, а на втора греда Пламен Крачунов се опита да намери обратния ъгъл на вратата, но кълбото излезе в аут.

Четири минути преди края на редовното време на първата част гостите имаха добър шанс да открият резултата. Машадо получи на десния фланг, влезе навътре и шутира към вратата, получи се рикошет в Деян Лозев, но Дичевски следеше играта и успя да избие удара в корнер. В 44-ата минута капитанът Даниел Димов върна топката в наказателното поле, след като тя бе изчистена, а там Атанас Илиев я пое с тяло и я предостави на Машадо, който с хубав плътен удар по тревата вкара за 0:1. Домакините имаха претенции, че Илиев е играл с ръка при овладяването на топката, но такава нямаше и голът беше зачетен.

WINBET – Ранно изплащане, Бонус Колонка и още много изненади в Спорт! (18+)

След почивката в 52-ата минута Арда получи правото да изпълни дузпа, след като Пабло Гарсия извърши нарушение срещу Абубакар Тунгара. С изпълнението на наказателния удар се нае Радослав Цонев, който прати Иван Дюлгеров в другия ъгъл и изравни за 1:1.

В 62-ата минута домакините обърнаха резултата в своя полза. Боруков получи от Лъчезар Котев в наказателното поле и преодоля Дюлгеров за 2:1. Две минути след това Мазир Сула центрира от свободен удар, а Матеус Машадо с глава матира Дичевски за 2:2.

В 78-ата минута Георги Кабаков лично преразгледа с ВАР ситуация в наказателното поле на Арда и отсъди дузпа за игра с ръка на Абубакар Тунгара. Зад топката застана Атанас Илиев, който не остави шанс на Иван Дичевски и вкара за 2:3. Три минути след това последва нова дузпа, но за Арда, след като Влатко Дробаров събори Преслав Боруков в наказателното поле. Абубакар Тунгара изпълни точно 11-метровия наказателен удар за 3:3.

До края на мача и двата тима не спряха да атакуват в търсене на победата. В крайна сметка обаче те трябваше да се задоволят само с по една точка на старта на новия сезон.

АРДА - ЧЕРНО МОРЕ 3:3
0:1 Матеус Машадо (44), 1:1 Радослав Цонев (53-дузпа), 2:1 Преслав Боруков (62), 2:2 Матеус Машадо (64), 2:3 Атанас Илиев (79-дузпа), 3:3 Абубакар Тунгара (83-дузпа)

Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
6 - Ковачев опита силен далечен удар, но високо над вратата.
14 - Мазир Сула отправи изстрел към вратата на Иван Дичевски, но топката рикошира и излезе в корнер, след който не последва нищо опасно.
24 - Виктор Попов върна към Иван Дюлгеров, който допусна грешка в отиграването с крака, но успя да се поправи и да не допусне гол.
30 - Абубакар Тунгара пробва изстрел почти от дъгата на наказателното поле, но топката прелетя над вратата.
33 - Александър Василев изпълни пряк свободен удар от границата на наказателното поле, но топката мина над вратата.
36 - Умар Сако игра с глава, топката стигна до Пламен Крачунов, който също стреля с глава, но покрай вратата на Дюлгеров.
44 - ГОООЛ за Черно море! Атанас Илиев овладя в наказателното поле и прати топката на пътя на Матеус Машадо, който я насочи във вратата на Иван Дичевски за 0:1.
45+3 - Край на първата част!
..........................................................
46 - Начало на второто полувреме.
51 - ДУЗПА за Арда! Пабло Гарсия извърши нарушение срещу Абубакар Тунгара.
53 - ГОООЛ за Арда! Радослав Цонев прати Иван Дюлгеров в другия ъгъл и реализира дузпата за 1:1.
62 - ГОООЛ за Арда! Преслав Боруков получи от Лъчезар Котев в наказателното поле, Дани Димов закъсня в опита си да блокира удара на нападателя и топката влетя в мрежата на Дюлгеров за 2:1.
64 - ГОООЛ за Черно море! Мазир Сула центрира от свободен удар, а Матеус Машадо с глава изравни за 2:2.
78 - ДУЗПА за Черно море! Съдията Георги Кабаков лично преразгледа с ВАР ситуация в наказателното поле на Арда и отсъди дузпа за игра с ръка на Абубакар Тунгара.
79 - ГОООЛ за Черно море! Атанас Илиев реализира хладнокръвно от бялата точка за 2:3.
82 - ДУЗПА за Арда! Влатко Дробаров събори Преслав Боруков в наказателното поле и Кабаков отсъди дузпа.
83 - ГОООЛ за Арда! Абубакар Тунгара изпълни дузпата точно, за да изравни резултата 3:3.
90+3 - Тунгара добре проби в наказателното поле, но защитата на Черно море се справи и изчисти топката.

Арда: 24. Иван Дичевски , 3. Умар Сако, 6. Пламен Крачунов (67 - 4. Милен Стоев), 7. Абубакар Тунгара , 9. Преслав Боруков  , 10. Светослав Ковачев, 11. Мартин Стойчев, 20. Деян Лозев, 21. Радослав Цонев  (89 - 77. Илия Юруков), 80. Лъчезар Котев, 99. Станислав Иванов (85 - 17. Иван Коконов)
Резерви: 23. Месут Юсуф, 4. Милен Стоев, 8. Станислав Дюлгеров, 17. Иван Коконов, 27. Керимджан Игнатов, 33. Иван Тилев, 77. Илия Юруков
Треньор: Александър Тунчев

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров , 6. Виктор Попов, 19. Александър Василев, 27. Даниел Димов (63 - 23. Едгар Пашеко ), 71. Васил Панайотов, 8. Мазир Сула (80 - 2. Цветомир Панов), 5. Пабло Гарсия , 7. Матеус Машадо  (90 - 39. Николай Златев), 9. Атанас Илиев
Резерви: Християн Славков, 35. Арлинд Дакай, 10. Велислав Василев, 23. Едгар Пашеко, 32. Мартин Дичев, 86. Исмаил Иса, 39. Николай Златев, 2. Цветомир Панов, 4. Росен Стефанов
Треньор: Илиан Илиев

Съдия: Георги Кабаков
Стадион: "Арена Арда", Кърджали
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР