Арда спечели с 1:0 при визитата си на Етър и се класира за 1/4-финалите в турнира за Купата на България. Гола за успеха реализира Иван Тилев (33).

Още в 9-ата минута Румен Руменов отправи шут, но не успя да затрудни стража на домакините. В 20-ата минута и Кольо Станев от Етър не намери целта, а в 33-ата минута футболистите на Николай Киров поведоха в резултата. Иван Коконов центрира и Иван Тилев заби топката във вратата на "виолетовите".

През втората част "болярите" започнаха по-активно и в 48-ата минута Станев центрира отдясно към Милчо Ангелов, но нападателят нямаше късмет и топката премина на сантиметри от целта. Малко след това Арда направи бърза контраатака, при която Господинов не излезе добре, но прехвърлящият удар на Иван Коконов не влезе във вратата на търновци.

В 72-ата минута резервата Симеон Мечев шутира от добра позиция, но не преодоля вратаря Иван Караджов. До края на мача усилията на домакините не бяха достатъчни за изравнителен гол.

ЕТЪР - АРДА 0:1
0:1 Иван Тилев (33)

Състави
Етър: 13. Господинов, 83. Ферейра, 44. Кацаров, 20. Пехливанов, 71. Филипов, 3. Чембърс, 70, Станев, 22. Кнеживич, 26. Иванов, 18. Фемия, 7. Ангелов

Арда: 12. Караджов, 4. Стоев, 8. Желев, 11. Георгиев, 13. Таравел, 17. Коконов, 19. Руменов, 20. Лозев, 33. Тилев, 80. Котев, 98. Йорданов