Арда и Локомотив (София) завършиха при 1:1 в среща от шестия кръг на Efbet лига, първа за двата тима на ниво първа дивизия.

Домакините започнаха с удар на Спас Делев, а "железничарите" отвърнаха с пробив на Илия Димитров по левия фланг, който обаче завърши без удар. Домакините имаха още една възможност до края на първата част, но Любенов се справи чудесно след шут на Делев.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

Втората част започна с автогол на бранителя на Локомотив (София) Георгиос Катсикас за 1:0, а Арда пропусна да удвои при още две-три страхотни възможности с участието  на резервата Тонислав Йорданов.

Вместо да допусне гол обаче Локомотив изравни при първия си точен удар в мача. Новото попълнение Октавио надскочи отбраната и с глава насочи топката в мрежата за крайното 1:1.

С равенството двата тима запазиха позиции в класирането и остават девети и десети в класирането с по пет точки.

АРДА - ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) 1:1
1:0 Георгиос Катсикас (53' автогол), 1:1 Октавио (79')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
9 Шанс за Арда! След удар на Спас Делев от пряк свободен удар се получи рикошет, а в крайна сметка се наложи на Александър Любенов да плонжира и да спасява.
12'  Проблеми за Спас Делев, който беше застъпен и получава медицинска помощ.
15' Хубава атака на Локо (София). Илия Димитров проби по лявото крило и влезе в наказателното поле, но е спрян от защитник на Арда.
20'  Страхотен шанс за домакините! След чудесен извеждащ пас зад гърба на защитата на Локомотив София, Делев успя да се отскубне, но ударът му беше спасен по страхотен начин от Александър Любенов.
45' Край на първата част.

46' Начало на второто полувреме.
53'  ГООООЛ за Арда! Бранителят на Локомотив (София) Георгиос Катсикас си отбеляза автогол при опит да избие центриране от левия фланг.
58'  СТРАХОТЕН ОПИТ на Тонислав Йорданов да прехвърли вратаря на Локомотив (София) с удар от центъра, но не уцели вратата.
71 Тонислав Йорданов се опита да стреля от над 25 метра, но Александър Любенов нямаше проблеми да улови.
77'  Крум Стоянов лежи на тревата.
78'  ПЕРФЕКТНА АТАКА на Арда! Тонислав Йорданов си отвори пространство и стреля от дъгата на наказателното поле, но Любенов се справи блестящо.
79' ГОООООЛ за Локо (София). Октавио изравнява резултата с глава при първия точен удар за тима си в мача.
90+1' Чудесна възможност за Арда! Руменов шутира към близката греда, но Любенов се намеси.
90+4' Край на мача.

АрдаАРДА: 12. Иван Караджов, 8. Милен Желев, 9. Спас Делев  (72  19. Румен Руменов ), 17. Иван Коконов, 20. Деян Лозев, 25. Крум Стоянов (78  11. Александър Георгиев) , 27. Емил Мартинов, 33. Иван Тилев, 37. Жуниньо (56  98. Тонислав Йорданов), 71. Пламен Крумов (к), 80. Лъчезар Котев
Резерви: 36. Васил Симеонов, 4. Милен Стоев, , 18. Слободан Рубежич, 77. Илия Юруков,

Локомотив София ЛОКО (СФ): 24. Александър Любенов, 13. Селсо Рапосо, 5. Георгиос Катсикас , 6. Пламен Крачунов , 4. Мики Орачев (к), 22. Владимир Семерджиев (62 10. Валентин Николов), 26. Красимир Милошев), 44. Божидар Кацаров  (89  , 58. Октавио  (89  3. Марио Петков), 7. Александър Александров , 19. Илия Димитров (84 14. Християн Чипев) , 11. Раел Лолала (62  9. Мохамед Бухмиди)
Резерви: 1. Цветомир Витков, 26. Красимир Милошев, 15. Лука Иванов

Стадион: "Арена Арда", Кърджали
Съдия: Станимир Тренчев
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия