Арда (Кърджали) надви у дома Септември (София) с 3:2 в зрелищен последен мач от четвъртия кръг на efbet Лига и излезе на третата позиция във временното класиране само на точка зад шампиона Лудогорец и ЦСКА. Лъчезар Котев (6), Христо Иванов (38) и резервата Ел Мами Тетах (74) вкараха головете за домакините, а Реди Каса (28) се разписа за гостите и в 73-ата минута Милен Стоев от Арда си вкара автогол.

Домакините започнаха по-добре и поведоха още в 6-ата минута, когато Иван Тилев върна към Лъчезар Котев, който с удар по земя и след рикошет прати топката във вратата на Димитър Шейтанов за 1:0.

Арда продължаваше да владее повече топката и в 18-ата минута Светослав Ковачев получи пас, който превърна в гол, но той не бе зачетен заради засада, потвърдена с ВАР.

Септември изравни в 28-ата минута, когато след центриране от корнер Иван Арсов свали топката с глава, а Реди Каса я насочи във вратата на Симеонов за 1:1.

Десет минути по-късно домакините отново поведоха след атака по фланга, завършила с подаване към Христо Иванов, който с удар по земя реализира за 2:1.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

Малко след почивката Димитър Шейтанов на два пъти трябваше да се намесва и предотврати трети гол във вратата си.

Гостите тръгнаха в търсене на изравнителен гол и натискът им даде резултат в 73-ата минута, когато след центриране от корнер Милен Стоев си вкара автогол за 2:2. Радостта им обаче бе твърде кратка, тъй като секунди по-късно резервата Ел Мами Тетах се разписа за 3:2 и даде нова преднина на тима от Кърджали.

До края на мача кърджалийци контролираха събитията на терена, а столичани нямаха кой знае какви възможности за нов изравнителен гол.

След третата си поредна победа Арда събра 9 точки и излезе на третата позиция във временното класиране, изоставайки само на една от Лудогорец и ЦСКА. Септември е на 11-о място с 4 точки.

АРДА - СЕПТЕМВРИ (СОФИЯ) 3:2
1:0 Лъчезар Котев (6), 1:1 Реди Каса (28), 2:1 Христо Иванов (38), 2:2 Милен Стоев (73-автогол), 3:2 Ел Мами Тетах (74)

Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
6 - ГОООЛ за Арда! Иван Тилев върна към Лъчезар Котев, който по земя и с помощта на рикошет прати топката във вратата на Димитър Шейтанов за 1:0.
11 - Мартин Николов стреля от дистанция, но не затрудни Васил Симеонов.
18 - Светослав Ковачев получи пас, който превърна в гол, но той не бе зачетен заради засада, потвърдена с ВАР.
28 - ГОООЛ за Арда! След центриране от корнер Иван Арсов свали топката с глава, а Реди Каса я насочи във вратата на Симеонов за 1:1.
36 - Александър Георгиев центрира в наказателното поле, но Ласана Ндиайе засече топката покрай вратата.
38 - ГОООЛ за Арда! Христо Иванов шутира по земя отново и преодоля Шейтанов за 2:1.
45 - Край на първата част!
.......................................................
46 - Начало на второто полувреме.
73 - ГОООЛ за Септември! След центриране от корнер Милен Стоев си вкара автогол за 2:2.
74 - ГОООЛ за Арда! Влезлият като резерва Ел Мами Тетах направи индивидуален пробив в наказателното поле и с прецизен удар се разписа за 3:2.
87 - След центриране от корнер се стигна до разбъркване и вратарят на гостите Шейтанов направи спасяване.
90+4 - Край на мача! Арда победи Септември с 3:2 за трети пореден успех и излезе на трета позиция.

Арда: 36. Васил Симеонов, 4. Милен Стоев , 6. Пламен Крачунов, 10. Светослав Ковачев (8017. Иван Коконов), 11. Александър Георгиев, 18. Ласана Ндиайе (619. Тонислав Йорданов), 20. Деян Лозев (798. Милен Желев), 33. Иван Тилев (6926. Ел Мами Тетах), 70. Христо Иванов (6997. Жосе Едералдо Да Силва Жуниор), 77. Илия Юруков, 80. Лъчезар Котев
Резерви: 23. Месут Юсуф, 8. Милен Желев, 9. Тонислав Йорданов, 17. Иван Коконов, 24. Алекс Петков, 26. Ел Мами Тетах, 97. Жосе Едералдо Да Силва Жуниор
Треньор: Александър Тунчев

Септември: 21. Димитър Шейтанов, 16. Кристиян Пешов (8915. Виктор Зоров), 8. Александър Тодоров, 6. Атанас Кабов, 9. Димитър Костадинов, 4. Иван Арсов, 18. Красиан Колев (647. Айкут Рамадан), 22. Мартин Стойчев, 13. Мартин Николов (6411. Мартин Ачков), 19. Реди Каса , 17. Симеон Александров  (4614. Мартин Стоянов)
Резерви: 12. Владимир Иванов, 7. Айкут Рамадан, 15. Виктор Зоров, 23. Йоан Гаврилов, 14. Мартин Стоянов, 11. Мартин Ачков, 25. Мирза Делимеджач
Треньор: Славко Матич

Стадион: "Арена Арда", Кърджали
Съдия: Димитър Димитров

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия