Арда продължава да отличното си представяне в efbet Лига от началото на сезона и обърна Ботев (Пловдив) на своя стадион. Тимът на Николай Киров надделя с 3:2, а с две попадения се отчете Иван Коконов. Победното попадение бе дело на Спас Делев със странична ножица в заключителните минути.  С две попадения за "канарчетата" се отчете Атанас Илиев, но те не стигнаха дори за точка.

Срещата започна отлично за пловдивчани и те поведоха още в 18-ата секунда. Милен Стоев върна към вратаря след изпълнението на центъра, но Атанас Илиев хитро пресече топката и я прати в мрежата на Арда.

Ботев имаше пълно превъзходство в първите 20-ина минути, а Добрев бе много близо до това да удвои.

Постепенно Арда изравни играта, а голът не закъсня. В 29-ата минута Спас Делев елиминира Работов и стреля силно, Янко Георгиев изби, но притичалият Иван Коконов прати топката в мрежата за 1:1.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

В добавеното време на първото полувреме "канарчетата" отново излязоха напред в резултата. Атанас Илиев бе оставен непокрит в наказателното поле на Арда и с глава прати топката във вратата.

Нападателят на Ботев пропусна отлична възможност за хеттрик в началото на второто полувреме, когато от границата на наказателното поле не уцели опразнената врата.

В 69-ата минута Арда получи право да изпълни дузпа, след като топката се удари в ръката на Генев. Иван Коконов стреля от бялата точка, Аргилашки спаси, но кълбото се върна във футболиста на Арда и той го прати в мрежата.

В 85-ата минута Спас Делев донесе победата на Арда. Националът засече със странична ножица центриране на Сулака и прониза Аргилашки за крайното 3:2.

Малко след това бе изгонен Джонатан Перейра от тима на Ботев за два жълти картона.

Арда зае третото място във временното класиране с 8 точки, докато "канарчетата" са с 4 на деветото място.

efbet Лига - сезон 2020/2021

Арда - Ботев 3:2
0:1 Атанас Илиев (1), 1:1 Иван Коконов (29), 1:2 Атанас Илиев (45+5), 2:2 Иван Коконов (70-дузпа), 3:2 Спас Делев (85)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
1- ГОЛ ЗА БОТЕВ (ПЛОВДИВ)! Милен Стоев върна към вратаря след изпълнението на центъра, но Атанас Илиев хитро пресече топката и я прати в мрежата на Арда!
8- Кристиан Добрев напредна и се озова сам срещу вратаря, но Васил Сименов успя да улови
21- Светослав Ковачев отправи първия удар към вратата на Янко Георгиев, но топката прелетя встрани
29- ГОЛ ЗА АРДА! Спас Делев елиминира Работов и стреля силно, Янко Георгиев изби, но притичалият Иван Коконов прати топката в мрежата за 1:1
38- Светослав Ковачев стреля добре, но ударът му минава покрай гредата
45+5- ГОЛ ЗА БОТЕВ! Атанас Илиев бележи втори гол, след като бе оставен непокрит и засече с глава центриране в полето на домакините
45+6- Край на първото полувреме
________________________________
46- Начало на второто полувреме
57- Джонатан изскочи зад гърба на защитата и излезе сам срещу Симеонов, който плонжира и изби. Топката достигна до Атанас Илиев, който пропусна да оформи своя хеттрик
69- Дузпа за Арда! Топката се удари в ръката на Генев след центриране, а съдията посочи бялата точка!
70- ГОЛ ЗА АРДА! Иван Коконов стреля от бялата точка, Аргилашки спаси, но кълбото се върна във футболиста на Арда и той го прати в мрежата - 2:2!
81- Георги Аргилашки се отчете със страхотна намеса след хубав удар под гредата на Спас Делев​
85- ГОЛ ЗА АРДА! Спас Делев засече с красив ножичен удар центриране на Сулака и прониза Аргилашки!
87- Червен картон! Джонатан Перейра направи фаул, след което се сдърпа със съперник и получи втори жълт картон!
90- Край на мача!

АРДА: 36. Васил Симеонов, 4. Милен Стоев, 5. Петко Ганев, 71. Пламен Крумов (66-24. Ребин Сулака), 25. Матеус Леони, 20. Деян Лозев, 19. Румен Руменов (66-33. Иван Тилев), 27. Емил Мартинов, 10. Светослав Ковачев, 17. Иван Коконов, 9. Спас Делев
Резерви: 23. Месут Юсуф, 7. Михаил Александров, 14. Андрия Бубняр, 21. Мартин Костадинов, 22. Ловре Кнежевич, 33. Иван Тилев, 24. Ребин Сулака
Треньор: Николай Киров

Botev Plovdiv БОТЕВ (ПД): 1. Янко Георгиев (36-33. Георги Аргилашки), 11. Иван Бандаловски, 25. Станислав Работов, 4. Виктор Генев, 2. Джонатан Перейра, 88. Славчо Шоколаров, 17. Лъчезар Балтанов, 6. Маркиньос Педросо (42-6. Мите Цикарски), 8. Тодор Неделев, 9. Атанас Илиев (78-27. Иван Василев), 81. Кристиан Добрев  (78-10. Станислав Шопов)
Резерви: 33. Георги Аргилашки, 28. Филип Филипов, 26. Мите Цикарски, 79. Атанас Чернев, 20. Димитър Пройчев, 10. Станислав Шопов, 27. Иван Василев
Треньор: Ферарио Спасов