Арда победи с класическото 3:0 Пирин (Благоевград) в първи2 домакински мач на Георги Чиликов като старши треньор на кърджалийци. Лъчезар Котев, Иван Коконов и Тонислав Йорданов бяха точни за домакините,а  гол на последния бе отменен заради засада след намесата на ВАР. Поражението разклаща още по-сериозно стола на треньора на "орлетата" Уорън Фийни. Неговият тим е на последно място с едва 3 точки.

Арда имаше пълно превъзходства в двубоя и още в 10-ата минута откри резултата. Лъчезар Котев овладя топката на около 25 метра от вратата на Пирин и с хубав удар преодоля Шейтанов - 1:0 за домакините.

Winbet - победата е емоция! (18+)

Последваха спокойни минути, преди да се стигне до 40-ата минута, когато изходът бе предрешен. Жуниньо напредна, навлезе в наказателното поле и подаде успоредно към Коконов, който с левия крак намери далечния ъгъл на вратата на Шейтанов - 2:0.

През второто полувреме дебют за Арда направи Атанас Захиров, а Тонислав Йорданов с красиво изпълнение на дузпа в стил Паненка оформи крайното 3:0 в 59-ата минута.

Арда е на шестото място с 8 точки в актива си.

Арда - Пирин (Благоевград) 3:0
1:0 Лъчезар Котев (10), 2:0 Иван Коконов (40), 3:0 Тонислав Йорданов (59)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
10- ГОЛ ЗА АРДА! Лъчезар Котев овладя топката на около 25 метра от вратата на Пирин и с хубав удар преодоля Шейтанов - 1:0 за домакините
40- ГОЛ ЗА АРДА! Жуниньо напредна, навлезе в наказателното поле и подаде успоредно към Коконов, който с левия крак намери далечния ъгъл на вратата на Шейтанов - 2:0!
45- Край на първото полувреме
______________________
46- Начало на второто полувреме
55- Дузпа за Арда! Тонислав Йорданов излезе сам срещу Шейтанов, но младият страж го фаулира и съдията посочи бялата точка
59- ГОЛ ЗА АРДА! Потърпевшият изпълни отлично дузпата в стил "Паненка" и направи резултата 3:0!
90- Край на мача

Арда: 12. Иван Караджов, 4. Милен Стоев, 8. Милен Желев, 9. Спас Делев (68-81. Атанас Зехиров), 11. Александър Георгиев, 17. Иван Коконов, 24. Алекс Петков, 37. Жуниньо (60-19. Румен Руменов), 77. Илия Юруков, 80. Лъчезар Котев, 98. Тонислав Йорданов
Резерви: 36. Васил Симеонов, 10. Светослав Ковачев, 18. Слободан Рубежич, 19. Румен Руменов, 25. Давид Кики, 33. Иван Тилев, 81. Атанас Зехиров
Треньор: Георги Чиликов

Пирин: 1. Димитър Шейтанов, 38. Александър Дюлгеров, 71. Антон Карачанаков (65-9. Преслав Йорданов), 73. Венцислав Бенгюзов, 31. Красимир Станоев, 2. Педро Ферари, 3. Петър Занев, 18. Светослав Дяков, 29. Станислав Костов, 14. Стилиян Николов, 17. Спас Георгиев
Резерви: 99. Петър Петров, 44. Конър Хендерсън, 8. Орлин Старокин, 9. Преслав Йорданов, 6. Юлиян Попев, 23. Ивайло Тодоров
Треньор: Уорън Фийни

Стадион: "Арена Арда", Кърджали
Съдия: Георги Кабаков

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия