Арда победи с 1:0 Черно море в мач от 19 кръг на efbet Лига и се утвърди на четвъртото място с 38 точки. Иван Тилев вкара единственото попадение в срещата, а играчите на Илиан Илиев не успяха да отправят нито един точен изстрел към вратата на домакините от Кърджали.

Варненци обаче имаха основателни претенции към съдиите. По време на атаката за гола на Арда топката поне видимо напусна очертанията в тъч, но съдията не отрази това и впоследствие Тилев вкара красив гол в края на първото полувреме. Той бе оставен непокрит в полето на гостите, финтира добре и технично направи безпомощен Георгиев.

След почивката Таварел опита да изчисти топката от собственото си наказателно поле, но я прати в ръката си. Съдията отново бе безмълвен. По-късно Илиан Илиев имаше претенции и за нарушение в наказателното поле.

В крайна сметка обаче до нов гол не се стигна, а Арда прибра в актива си трите точки.

Черно море е на седмото място с 25 точки.

Арда - Черно море 1:0
1:0 Иван Тилев (44)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
5- Спас Делев излезе сам срещу Георгиев, но стражът на "моряците" се намеси решително
28- Греда! Илиан Илиев-младши нахлу на скорост и стреля много опасно, но топката се отклони от външната част на гредата
44- ГОЛ ЗА АРДА! Иван Тилев бе оставен непокрит пред полето на гостите, финтира бранител и с техничен удар прати топката в мрежата на Черно море - 1:0! В изграждането на атаката обаче останаха сериозни съмнения, че топката бе излязла в тъч
45- Край на първото полувреме
___________________________
46- Начало на второто полувреме
54- Претенции за дузпа! Таравел топката в ръката си при опит за изчистване в своето наказателно поле. Кабаков е категоричен, че не трябва да има дузпа, което изнерви гостите
78- Опасен изстрел на Илиан Илиев от фаул, но топката минава над вратата
90- 4 минути продължение
90+4- Край на мача!

FK Arda 1924 KardzhaliАрда: 12. Иван Караджов, 8. Милен Желев, 9. Спас Делев, 11. Александър Георгиев, 13. Никола Таравел, 17. Иван Коконов (66-98. Тонислав Йорданов), 20. Деян Лозев, 27. Емил Мартинов, 33. Иван Тилев (80-19. Румен Руменов), 71. Пламен Крумов, 80. Лъчезар Котев
Резерви: 36. Васил Симеонов, 18. Георги . Атанасов, 19. Румен Руменов, 21. Мaртин Костадинов, 22. Емануил Русакис, 24. Алекс Петков, 98. Тонислав Йорданов
Треньор: Николай Киров

Черно мореЧерно море: 22. Георги Георгиев, 27. Даниел Димов, 5. Стефан Станчев, 2. Цветомир Панов, 6. Виктор Попов, 77. Стефан Велев, 71. Васил Панайтов (70-17. Велислав  Василев), 72. Родриго, 29. Файсел Касми (53-16.  Денислав Ангелов), 20. Зе Гомеш, 10. Илиан Илиев
Резерви: 25. Иван Дюлгеров, 8. Емил  Янчев, 32. Мартин Дичев, 88. Павел Георгиев, 23.Пабло Гарсия,16.  Денислав Ангелов, 17. Велислав  Василев
Треньор: Илиан Илиев

Кърджали, "Арда Арена"
Съдия:
Георги Кабаков
Легенда:  - гол;  - автогол;  - жълт картон;  - втори жълт картон;  - червен картон;  - смяна;  - опасно положение